Nie mogę włączyć komputera

Witam.

Mam problem z moim komputerem dokładnie gdy go włączam wyskakuje napis na czarnym tle o szarych napisach: “Nie można uruchomic systemu Windows z powodu sprzetowego błedu konfiguracji dysku. Nie można dokonać odczytu ze wskazanego dysku startowego. Sprawdź ścieżkę oraz dysk. Sprawdź w dokumentacji systemu Windows oraz w instrukcji obsługi dodatkowe informacje na temat konfiguracji dysku.”

Czy możecie mi przybliżyć z trzego wynika ten błąd ?

I gdy próbuje zrobić format komputera wyskakuje niebieskie tło znane wszystkim ;/ \

http://i35.tinypic.com/5phicn.jpg

pozdrawiam Rafał

Napisz jednak, czy to stało się nagle, z dnia na dzień, czy też przebudowywałeś coś w komputerze? Jeśli tak, to co zmieniałeś w komputerze?

napisz czy udało ci się wejść do systemu w trybie awaryjnym

:slight_smile:

Napisz jednak, czy to stało się nagle, z dnia na dzień, czy też przebudowywałeś coś w komputerze? Jeśli tak, to co zmieniałeś w komputerze?

Stało się to jak z 3 dni nie korzystałem z komputera. Przy komputerze nic nie kręciłem.

napisz czy udało ci się wejść do systemu w trybie awaryjnym

Da się wejść. Tylko jak formata robie to “niebieskie tło”

napisz jak chcesz zrobić format systemu

z płyty instalacyjnej

czy w jakiś inny sposób

:slight_smile:

z płyty… Wszystko robie tak jak należy i gdy klikam “instaluj” wyskakuje niebieskie tło ![;

Podaj konfigurację komputera.

Wejdź do BIOSU i przywróć konfigurację fabryczną.

Odkręć obudowę komputera i przepnij taśmę napędu do dysku twardego, nie podłączając potem napędu.

Oprócz tego co już zostało napisane sprawdź RAM np Memtestem. Spróbuj wyjąć i włożyć kość, jeśli są dwie to zamień je miejscami, możesz delikatnie przeczyścić styki.

Podaj odczyt SMART z Victoria for Windows (jeśli w awaryjnym zadziała) lub MHDD (najlepiej z wersji dyskietkowej).

Przez Victorię lub MHDD zrób test odczytu dysku aby sprawdzić czy nie ma złych sektorów (manuale w sieci).

Dysk jest na SATA czy na ATA, jaki system próbujesz instalować (XP, Vista, 7).

Czy format z poziomu jakiejś live dystrybucji działa (GParted, Parted Magic, Ubuntu etc).