Nie mogę włączyć płyty z botu

Witam. Od razu proszę aby nie usuwać tematu a jeśli zamieściłam w złym dziale proszę o przesunięcie go i o pomoc. Otóż chcę zainstalować windows xp, obecnie mam windowsa 7 ( po angielsku;/) I niestety nie czyta mi płyty nic nie pokazuje ze cos na niej jest, na innym komputerze bez problemu widzi płytę. W Bocie mam wszystko ustawione tak jak być powinno czyli Cd/dvd na pierwszym miejscu. Ale jak włączam kompa nie pokazuje sie możliwość czytania z cd gdzie wtedy włącza sie dowolny przycisk i plyta zostaje uruchomiona. Jest czarne tło na gorze w rogu migający minus i kiedy wtedy próbuje włączyć esc lub enter to wyskakuje mi Windows 7 boot manager i nie ma tam nic o napędzie cd i możliwości odczytania tej płyty, a na poczatku kiedy wlanczam enter nic sie nie pokazywalo tylko system windows stal normalnie uruchomiony, prosze o konkretne rozwiązania. Z góry dziękuje.

Przy włączeniu komputera naciskaj klawisz F10 powinno się wyświetlić okno z wyborem.

niestety to nie pomaga, nie ma nic o stacji cd

Nie próbowałaś / próbowałeś bootować innej płyty ?

Dla pewności ustaw w biosie ustawienia domyślne a następnie ustaw bootowanie jeszcze raz.

Spróbuj również z kolejności bootowania wyłączyć dysk (zostaw tylko cd/dvd)

Może twój napęd nie czyta tej płytki… jest porysowana czy coś…

A jak z innymi płytkami? normalnie działają?

tak inne płyty bez zarzutu, a ona jest nowa nie ma rys ani nic. A jak się botuje płyte? Mam wersje angielska windowsa 7 i nie mam zbyt duzej wiedzy w obsludze po angielsku wiec jak ktos moze pomoc

Wchodzisz do biosa za pomocą klawisza F2 / F12 / del

W FirstBootDevice ustawiasz najpierw cd / później hdd itd

Czy ta płyta jest przegrywana ? Niektóre programy kopiują cd które później nei bootuja

Jeżeli czyta ci w ogóle płytę w systemie to ok. Ustaw tylko botowanie

Jeżeli nie czyta w systemie tej płyty(w sensie że nic na niej nie ma/nie uruchamia się) to może jest źle przegrana(o ile to nie oryginał :p)

weź od kogoś xp i przegraj z płyty na płytę.

Jak u innych działa płyta to nie wiem co może być;/ Jak moje nie działają to czyszczę je płynem do naczyń:) i jakoś pomaga ;D