Nie mogę włączyć Skype

(Kuziu094) #1

Proszę o pomoc, korzystałem z porad z tego poradnika

I Od tamtej pory nie mogę włączyć skype. Czy wie ktoś jak to naprawić ? Próbowałem odinstalować z zainstalować ponownie ale nic to nie dało, usuwałem też skype różnymi programami ale to nic nie dało.

A oto jak to wygląda:https://www.youtube.com/watch?v=VWFpvbVjX1U

(KamWi) #2

Link "poradnika" nie działa xd

(Johny) #3

Moim zdaniem musisz znaleść powiązania Skype w całym systemie,potrzebna jest totalne odinstalowanie Skype z tymi dodatkami,bo są jeszcze ukryte foldery ProgramData  widoczny i ukryty AppData,potem na czystym już Skype logujesz się na swoje konto,zwykła deinstalacja nie usuwa tych ustawień,w tych miejscach musisz usunąć foldery Skype,aby dostać się do ukrytego folderu AppData  wpisz  %appdata% w pasku wyszukiwania             

(Bogdan_G) #4

Gdy chcesz odinstalować skype, to po odinstalowaniu trzeba się liczyć z wyszukiwaniem i usuwaniem ukrytych, chronionych i rozszerzeń tego programu. Odpowiednio w opcjach folderów/widok - odznacza się ukrywanie chronionych plików i folderów, odznacza ukrywanie rozszerzeń, a zaznacza pokazywanie ukrytych plików i folderów. Zastosuj i OK. Trzeba też mieć choćby regseeker portable, ustawia się polski i po wpisaniu skype w wyszukaj w rejestrze, wyświetli się wiele wyników. Na dole są opcje - zaznacz wszystko i potem akcja - usuń wszystko. Ten program to po to, żeby ręcznie nie grzebać w rejestrze, a regseeker robi backupy przywracania tego, co usunie.

Nawet po total uninstallerze trzeba się postarać w takich przypadkach. Trzeba pamiętać, że w systemowym folderze prefetch będą pozostałości po skype. Zawartość folderu można wyczyścić - koniecznie pozostawiając plik layout.ini. W folderze software distribution trzeba wyczyścić zawartość podfolderu download. Pamiętać też trzeba, że w każdym punkcie przywracania będą się znajdować pliki i foldery skype. W ccleaner w opcje, zaawansowane odznaczyć trzeba pozostawienie temp ostatnich 24h i przeczyścić system, potem rejestr.

Być może, że po nazwie skype, nawet takie dokładne sprzątanie nie zadziała. Trzeba wejść w regedit.exe i poszukać w kluczach

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall i klikać kolejno w nazwy literowo liczbowe. Po prawej wyświetli się, do czego należy, jaki program. Po znalezieniu, że należy do skype, usuwa się klucz. Wskazane jest takie właśnie takie szukanie, gdy jakiegoś programu po odinstalowaniu nie daje się ponownie zainstalować.

Oczywiście po restarcie komputera, można zainstalować poprawnie skype.