Nie mogę wydrukować rysunków z FreeCAD

Dzień dobry, 

na początek przyznam się ze komputery to dla mnie czarna magia, ale korzystam jak muszę.

Ściągnąłem sobie FreeCAD-a, zrobiłem sobie projekt i nie mogę go wydrukować. Sądzę że to przez format w jakim jest zapisany/ FCstd/. Próbowałem znaleźć jakiś program aby go “przekompilować” na jakiś normalne rozszerzenie, ale nic nie znalazłem, a z tego co czytałem to i tak niewiele zrozumiałem. Czy jestem w stanie wydrukować rysunek z FreeCAD-a, jak to zrobić, a może jest jakiś podobny program łatwiejszy w obsłudze. Czy może mi ktoś pomóc? Z góry dziękuję. 

Jurek

Format rysunku nie może mieć wpływu na drukowanie, czy na pewno zachowałeś format, ale arkusza papieru

@j24 ty chyba nie masz pojęcia czym jest CAD.

 

@JUREK957 w freeCAD’zie jest chyba możliwość wyeksplorowania do pliku z rozszerzeniem PDF.

 - p19koz - próbowałem, tworzy pustą kartkę. To samo przy użyciu drukarki Bullzip PDF Printer tworzy pustą stronę a nie rysunek. Ja próbuję wydrukować na drukarce HP LaserJet P1103 i drukarka wypuszcza pustą kartkę. Jeżeli chcą zobaczyć podgląd wydruku to mam białe puste okno. Drukarka jest sprawna drukuje w Corelu i Wordzie

p19koz -  sprostowanie - drukarka to  HP LaserJet P1102 

A próbowałeś menu - plik - eksport (czy jakoś tak)?

 

Źródło…

menu - plik - eksport  - Edytuje dokument ale jest on pusty.

 Coś robię źle, dlatego opiszę krok po kroku jak robię rysunek który chcę wydrukować.
Otwieram program
>Plik< - >Nowy<
>Widok< - >Widoki standardowe< - >Aksonometryczny<
>Workbench< - >Part<
Klikam w “sześcian”,i mam go na ekranie. Teraz zapisuje plik.
> Plik < - > Zapisz jako < - >Nazwa pliku < – Domek – > Zapisz <
Plik został zapisany w >Dokumentach< – Domek.FCStd --. Ten plik otwiera się bez problemu, ale > Podgląd wydruku < to czysta biała kartka, > Eksport PDF < tworzy dokument, ale jest to pusta strona. Klikam w ikonę Drukarki i “drukuje” się pusta strona.
Klikam w > Narzędzia < - > Zapisz obrazek < - > Nazwa pliku < --Domek – , > Rodzaj pliku < – *.jpg – > Zachowaj <
Okno znika /nie zapisuje/ a na dole ekranu w lewym rogu pojawia się na moment mały czerwony napis " Cannot save null image "
Czego nie zrobiłem że obraz jest pusty. Ten sam obraz na ekranie został zapisany >Zapisz jako < Domek,FCStd , a > Zapisz obrazek < nie widzi rysunku.

Jurek