Nie mogę zainstalować karty graficznej


(Ziomek1077) #1

hej, mam problem odnośnie karty graficznej przynajmniej tak sugeruje, gdy zainstaluje karte tj asus GTS 250 Dark knight 512 DDR3 i chcę włączyć komputer nagle po pokazanie jaką mam płyte itp przy starcie kompa pojawiają sie dziwne krzyżyki na czarnym tle jakby grafika sie rozwalała później ładuje sie windows (xp service pack 3) i wyskakuje dosłownie na ułamek sekundy blue screen z błedami i następuje restart. Nie dzieje się tak gdy mam odinstalowaną karte, zaznaczam że jest ona nowa. Na koniec dodam że wcześniej dobrze wszystko działało i płyta główna to ASUS P5KPL-AM IN -microATX.

oczekuje odpowiedzi pozdro


(djkamil09061991) #2

zainstaluj ten sterownik do chipsetu:

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/u … taWin7.zip

następnie ten sterownik od grafiki tylko odinstaluj w dodaj usun programy stary sterownik o ile taki się tam znajduje:

http://www.nvidia.pl/object/winxp-258.9 … er-pl.html


(Agatonster) #3

ziomek1007 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Ziomek1077) #4

eh no i zrobiłem jak kazałeś to pod koniec instalacji sterowników do karty wyskakuje błąd że nie można zainstalować jakiego menadżera nvidia i to może spowodować błedne działanie po czym uruchamiam ponownie ponieważ instalacja dochodzi do końca mimo tego błedu i jest to samo czyli żadnych sterów nie ma wcześniej w połowie instalacji to już mowa o innych sterownikach które próbowałem w połowie instalacji reset więc nie wiem a przy włączaniu kompa normalnie mi wykrywa sprzęt wyskakuje dymek że sprzęt zgodny z VGA czy coś. Moje pytanie następne jak wyłączyć w biosie karte zintegrowaną bo mam płyte asusa model taki jak w pierwszym poście podałem ponieważ nie moge znaleźć pozycji “Intergrated Peripherals” chyba że nie wiem gdzie to jest może ktoś ma asusa i poda w jakiej zakładce itp…

pozdro czekam


(igrek) #5

Jak masz zintegrowaną i podepniesz oddzielną kartę to tamtą automatycznie wylącza


(djkamil09061991) #6

Pewnie integry w biosie nie wyłaczyłes. Tu masz jak to zrobic http://www.hotfix.pl/zmiana-karty-grafi … e–a74.htm


(Ziomek1077) #7

okey to screen z tego błędu po zainstalowaniu sterów do karty graficznej po nim nastepuje restart za każdym razem a pojawia się gdy powinien wyświetlić się przy starcie napis zapraszamy w xp.

http://zapodaj.net/82e8f8ecff24.bmp.html

pomóżcie…


(djkamil09061991) #8

Podaj smart dysku za pomocą programu HDTUNE, oraz sprawdz pamięć ram programem memtest86 instrukcja http://www.hotfix.pl/instrukcja-obslugi … m-a204.htm


(Ziomek1077) #9

słuchajcie dałem do serwisu i okazało się że karta graficzna się przegrzała i chodzi mi teraz o to jaka mogła być tego przyczyna ?