Nie mogę zainstalować na dysku HD USB

(grzegorz0plonka) #1

Witam.

Chciałem zainstalować na dysku HDD USB i okazuje ze nie mogę zainstalować windowsa 7. Tylko mogę zainstalować na dysku komputerze.

Obrazek

usb.JPG

Proszę o porady.

(Matrix62357) #2

Może jednak napisz jeszcze raz, bo wątpię, żeby ktokolwiek zrozumiał o co Ci chodzi. Oo

Bo z tego co zrozumiałem to chcesz Windowsa 7 zainstalować na dysku USB, który nie obsługuje IEEE?

(grzegorz0plonka) #3

Tak. Tylko jest taki problem który nie mogę zainstalować na dysku usb. Nie uzywam IEEE. Tylko usb. Dlaczego nie mogę zainstalować na dysku usb? Bo mam dysku usb 320 GB.

(Yobartek) #4

Z tego co się orientuję, to nie można postawić systemu na dyskach zewnętrznych (np. USB, kartach pamięci, płytach, itp.). Można na nie co najwyżej zrzucić obraz płyty instalacyjnej.

(mati75) #5

Nie można zainstalować windows 7 na dysku usb.

(andrzej928) #6

kiedyś był chyba artykuł na techIT o instalacji Windowsa XP na dysk USB, ale jak to zacząłem czytać to mi się odechciało wszystkiego.

jedynie co mi przychodzi do głowy to zrobić ghostha dysku i go przenieść na USB.

Jest to prawdziwe, ale tylko w przypadku Windowsa (chociaż dla chcącego nic trudnego), nie wiem jak to jest z MacOS, ale np. GNU/Linuksa bez problemu postawisz na takim dysku.

(Yobartek) #8

@Areh

Dzięki za wyjaśnienie, nigdy nie pracowałem na sprzęcie z Linuxem.