Nie mogę zainstalować na komputerze nic innego niż XP

Witam!

Jak w temacie mam taki problem, że nie mogę zainstalować nic innego niż Windows XP na swoim komputerze. Kiedyś mogłem zainstalować Viste, bo miałem ją jakiś czas. Ale nigdy nie mogłem odpalić znadnego Linuxa(ani live CD, ani zainstalować) Robiłem zawsze co trzeba robiąc partycje itd. Ale nigdy sie nie udało dojść do końca instalacji. Błędy były różne, od wyłączania klawiatury, przez zacinanie instalatora po najróżniejsze errory. Próbowałem już Mandrivy 2008, Ubuntu 7,8, Slackware, Suse i jeszcze jakieś, ale nic się nie udaje. Co do Visty to sprawa jest śmieszna bo od czasu kiedy miałem ją wcześniej nie zmieniałem w komputerze nic. Bootuje sie, włącza się instalator jednak zawiesza się w różnych momentach, przy kopiowaniu plików instalatora, przy restartowaniu komputera, przygotowywaniu pulpite, czasem się włączy po instalacji, ale tylko raz, po czym np przy bootowaniu się wiesza tak, że pozostaje tylko format. Udało mi się kiedyś zainstalować Viste na innym komputerze jednak po wpięciu dysku do mojego komputera odpaliła się 2 razy, po czym znowu się wieszała. Pomyślałem więc: “Może uda mi się zainstalować Windows 7” I to jednak się nie powiodło, zawiesza się w identycznych momentach co Vista.

Kiedyś dociekałem czym to może być spowodowane, ale żadnych komkretów, coś o ramach mowili, ale sprawdziłem i to nie to bo ich nie zmieniałem a i wyjmować tez wyjmowałem.

Mój komputer to :

Płyta : MSI Neo2F

Procesor : Core 2 Quad 2,3 Ghz

Ram : 4 x Goodram 1GB 800 Mhz

Grafika: 9600 GT 1 GB

Po pierwsze - jeśli instalujesz system na danym komputerze, a potem przekładasz dysk do innego to jest więcej niż pewne, że system (o ile w ogóle ruszy) będzie się sypał.

Po drugie - a próbowałeś faktycznie zainstalwoać powtórnie XP? Da się? Jeśli tak, to jak się zachowuje system.

Po trzecie - jak na moje oko to ewidentnie wina sprzętu. To niekoniecznie musi być pamięć. Wystarczy, że coś jest niedociśnięte. Sprawdź wszystko jeszcze raz.

Po czwarte - co to za komputer? Sam go składałeś, czy może kupiłeś gotowca?

  1. Podłącz inną optykę, bo kiedyś też się napałowałem, a okazało się, że nagrywarka DVD poprawnie nagrywa. ale ma problemy z czytaniem - instalujesz oczywiście z oryginalnych płyt.

  2. Wczytaj domyślne parametry w BIOS-ie - jeśli umiesz to spróbuj upgrade-u.

  3. Wypróbuj sprawną i mocną zasiłkę.

  4. Przetestuj mobo (bo pamiątki chyba już przeleciałeś MemTestem).

  5. Po odłączeniu zasilania faktycznie posprawdzaj wszystkie kable.

To tyle na razie mi się nasunęło…:mrgreen:

do: gugu007

  1. z napędem wszystko w pożądku, normalnie sobie pracuje od pół roku jak nie więcej na XP instalowalem go wielokrotnie, chodzi stabilnie bla bla bla. Wszystko czyta więc to nie to.

  2. Wczytywałem, to nie to

  3. Mam sprawną i mocną zasiłke, więc nie widzę powodu.

  4. z pamięciami jest wsztsko OK bo jak mówię gram i pracuję normalnie na kompie.

  5. Wszystkie kable również są dobrze podłączone.

do kamil_w

  1. Może i masz racje.

  2. jak już napisałem wcześniej XP instaluje się normalnie, pracuje i chodzi stabilnie bez problemów, Vista nie chce mi się zainstalować od ponad pół roku.

  3. Wszystko jest dociśnięte bo jak by nie było to komp by nie chodził raczej normalnie :stuck_out_tongue:

  4. Komputer sam składałem