Nie mogę zainstalować programu aMule

mam problem ponieważ ściągnąłem sobie program i jak wchodzę w zarządzanie oprogramowaniem żeby zainstalować i podam nazwę to go niema. a jak wpisze

urpmi nazwa to wyskakuje niemożna wykonać polecenia. proszę o pomoc z góry dziękuje.

jaki program?

amule wersja pod linuxa

a w repo nie ma?

urpmi amule

w czym co to to repo

http://pl.wikipedia.org/wiki/Repozytorium

nie wiem czy to w czymś pomoże ale katalok jest w formacie Bz2

To go rozpakuj i przeczytaj plik INSTALL albo README który jest w środku.

rozpakowałem i instal jest po angielsku i nic nie rozumiem dalej nie ma go w zarządzanie oprogramowaniem

Mała podpowiedź: wpisz w Google _ instalacja ze źródeł _.

A ja jeszcze zapytam, co to za dystrybucja Linuksa?

Pzdr.

mam mandriva

// Połączono posty.

wyskakuje mi błąd nie można wykonać polecenia i jak mam je skonfigurować.

Może nie masz Mandrivy?

Pisze coś takiego:

Command not found

94_diablo_94 , już Ci zwracałem uwagę na interpunkcję - stosuj w swoich wypowiedziach przecinki i kropki, bo w aktualnym stanie, Twoje posty czyta się bardzo trudno.

Proszę się również powstrzymać od zbędnej dyskusji. Przy czym… Plichu , ma niestety rację co do Twojej osoby. Nie potrafisz korzystać z wyszukiwarki, nie stosujesz się do zaleceń osób, chętnych do pomocy. Oczywiście prawdą jest, iż forum służy do zadawania pytań, jednak nie należy z tym przesadzać (a Ty właśnie z lekka przesadzasz). Wpierw należy korzystać z wyszukiwarki forum oraz Google. Zauważ także, że ja, Areh oraz inni userzy tego forum, zgromadziliśmy pełno linków, w których znajdują się pomoce dla osób początkujących. Owe linki, znajdują się w tematach przyklejonych w tym dziale - jestem niemal pewien, że jeszcze tam nie zajrzałeś (tam naprawdę znajdziesz odpowiedzi na większość pytań).

Zbędną dyskusję ucinam z tego tematu. Proszę więcej nie robić bałaganu na forum.

94_diablo_94 , upominam jeszcze Ciebie, że jeśli nie zaczniesz czytać ze zrozumieniem i - przede wszystkim - używać szukajki na forum, czy chociażby Google’a, mało osób będzie chętnych do pomocy w Twoich problemach, a nawet, co jednak często się nie zdarza, dany temat może polecieć do kosza.

Mam mandriva, nie ma comand not found ponieważ nie robę togo w trybie tekstowym tylko w graficznym i jak wchodzę w wydaj polecenie i wpiszę “urpmi amule” to mi wyskakuje “Nie można wykonać polecenia”.

a jeśli piszę polecenie “tar -xvjf amule-2.1.3.tar.bz2 -c pulpit/” to nic nie wyskakuję ani błąd ani rozpakowywanie nic. jeśli źle podałem polecenie proszę o korektę.

Ehh…

Jak masz KDE to zrób tak:

Alt + F2

Wpisujesz “konsole” (bez cudzysłowów oczywiście)

Wpisujesz tam urpmi amule (jeśli masz skonfigurowane repo)

wyskoczyło mi coś takiego co zrobić. I co jeśli mam skonfigurowane w repo i jak to skonfigurować?

robert@localhost ~]$ urpmi amule

bash: urpmi: command not found

[robert@localhost ~]$

zalogowałem się jako root i mi wyskakuje coś takiego

[root@localhost robert]# urpmi amule

Brak pakietu o nazwie amule

[root@localhost robert]#

http://rpm.pbone.net/index.php3/stat/4/ … 6.rpm.html

adres do paczki rpm amule pod mandrive 2008