Nie moge zainstalować routera TP-LINK TD-W8951ND

Mam internet kablowy od lokalnego dostawcy. Kupiłem router TP-LINK TD-W8951ND by mieć wifi. Nie mogę wejść w przeglądarce na 192.168.1.1 za pośrednictwem kabla. Udało mi się to tylko przez wifi. Gdy próbuje zainstalować go z dołączonej płyty to wyskakuje, że nie odnaleziono karty sieciowej. Co ciekawe mam też router TP-LINK TD-8840T (bez wifi) on działa bez problemu (po formacie nie musze go instalowac z płyty), lecz gdy z ciekawości spróbowałem to również wyskoczyło że nie odnaleziono karty sieciowej. Ma ktoś pomysł co może być przyczyną?

Z góry dzieki.

Przecież to jest router z modemem ADSL (zresztą ten drugi też), Ty powinieneś mieć zwykły router. W jaki sposób chcesz podłączyć się do sieci twojego dostawy? Pod pojęciem internet kablowy rozumiem, że chodzi Ci o sieć z telewizji kablowej czy masz może na myśli zwykły kabel sieciowy, tzw. skrętka?

Zresetuj router do ustawień fabrycznych, możliwe, że nałożone są jakieś blokady.

Tak mam zwykły kabel sieciowy, źle się wyraziłem. Gdy połączyłem się przez wifi z tym routerem i opdowiednio ustawiłem to działa mi wifi, lecz nie działają mi wyjścia RJ45 do których chciałbym podłączyć komputer stacjonarny. Po resetowaniu nic nie daje, przez wifi moge wejść pod 192.168.1.1 a przez zwykły kabel ( z komputera stacjonarnego) nie moge.

Czy przeczytałeś ze zrozumieniem to co napisał roobal? Kupiłeś router z modemem ADSL a w Twoim przypadku jest to urządzenie nieodpowiednie.

Nie masz w tym routerze gniazda oznaczonego jako WAN i wejściem sygnału jest tylko linia telefoniczna, której Ty nie używasz/nie posiadasz.

Czasami jedno z gniazd oznaczonych jako LAN może działać jako WAN, sprawdź to w instrukcji od routera.

Po WiFi masz normalnie pełny dostęp do internetu na komputerach, które są za pomocą WiFi podłączone?

No sory może nie używam fachowych terminów i nie jasno piszę, ale ok teraz wyjaśnie mam internet z kabla telefonicznego czyli ADSL2+. Taki miałem pierwszy router czyli ten chyba też jest dobry.

Tak posiadam pełny dostęp do internetu na laptopie i komórce przez wifi.

No to teraz jest jaśniej, wczesniej wprowadziłeś wszystkich w błąd pisząc o “internecie kablowym”

Resetowałeś router?

Poczytaj też tu: podstawowa-konfiguracja-domowego-routera-t439247.html

Dzieki za link, ale nic nie pomogło. Jeszcze pare informacji: na poprzednim routerze miałem odblokowane tylko 2 porty RJ45 (jeden na komputer, drugi na telewizje, do pozostałych 2 nie były dostarczane dane).

Gdy łącze sie na drugim komputerze z internetem to wyskakuje okienko “trwa łączenie przez miniport WAN PPPoE” i po chwili wyskakuje “błąd 678: komputer zdalny nie odpowiedział…”.

Tak sobie myśle że może to coś w tych ustawieniach:

http://imageshack.us/photo/my-images/855/30506081.png/

lub

http://imageshack.us/photo/my-images/255/72771614.png/

Jeśli nie znasz fachowej terminologii, na przyszłość napisz kto jest twoim dostawcą internetu. Ja akurat mam możliwość sprawdzenia kto jest twoim operatorem, ale inni takiej możliwości nie mają. Korzystasz z łącza ADSL2+ i z tego co wyczytałem w instrukcji dostarczonej przez twojego ISP, na interfejsie WAN powinieneś wybrać protokół PPPoE i podać login oraz hasło do sieci. Gdy nawiążesz połączenie z siecią operatora, w zakładce status zobaczysz otrzymany adres IP, sprawdź czy masz łączność na komputerach. Jeśli nie, wówczas daj zrzuty ekranu z zakładki Interface Setup>Internet oraz Status.

Zapoznaj się jeszcze z instrukcją obsługi na stronie swojego operatora.