Nie moge zainstalować routera TP-LINK TD-W8951ND

(Krzysiek Kaminski) #1

Mam internet kablowy od lokalnego dostawcy. Kupiłem router TP-LINK TD-W8951ND by mieć wifi. Nie mogę wejść w przeglądarce na 192.168.1.1 za pośrednictwem kabla. Udało mi się to tylko przez wifi. Gdy próbuje zainstalować go z dołączonej płyty to wyskakuje, że nie odnaleziono karty sieciowej. Co ciekawe mam też router TP-LINK TD-8840T (bez wifi) on działa bez problemu (po formacie nie musze go instalowac z płyty), lecz gdy z ciekawości spróbowałem to również wyskoczyło że nie odnaleziono karty sieciowej. Ma ktoś pomysł co może być przyczyną?

Z góry dzieki.

(roobal) #2

Przecież to jest router z modemem ADSL (zresztą ten drugi też), Ty powinieneś mieć zwykły router. W jaki sposób chcesz podłączyć się do sieci twojego dostawy? Pod pojęciem internet kablowy rozumiem, że chodzi Ci o sieć z telewizji kablowej czy masz może na myśli zwykły kabel sieciowy, tzw. skrętka?

Zresetuj router do ustawień fabrycznych, możliwe, że nałożone są jakieś blokady.

(Krzysiek Kaminski) #3

Tak mam zwykły kabel sieciowy, źle się wyraziłem. Gdy połączyłem się przez wifi z tym routerem i opdowiednio ustawiłem to działa mi wifi, lecz nie działają mi wyjścia RJ45 do których chciałbym podłączyć komputer stacjonarny. Po resetowaniu nic nie daje, przez wifi moge wejść pod 192.168.1.1 a przez zwykły kabel ( z komputera stacjonarnego) nie moge.

(Cedar) #4

Czy przeczytałeś ze zrozumieniem to co napisał roobal? Kupiłeś router z modemem ADSL a w Twoim przypadku jest to urządzenie nieodpowiednie.

Nie masz w tym routerze gniazda oznaczonego jako WAN i wejściem sygnału jest tylko linia telefoniczna, której Ty nie używasz/nie posiadasz.

Czasami jedno z gniazd oznaczonych jako LAN może działać jako WAN, sprawdź to w instrukcji od routera.

Po WiFi masz normalnie pełny dostęp do internetu na komputerach, które są za pomocą WiFi podłączone?

(Krzysiek Kaminski) #5

No sory może nie używam fachowych terminów i nie jasno piszę, ale ok teraz wyjaśnie mam internet z kabla telefonicznego czyli ADSL2+. Taki miałem pierwszy router czyli ten chyba też jest dobry.

Tak posiadam pełny dostęp do internetu na laptopie i komórce przez wifi.

(Cedar) #6

No to teraz jest jaśniej, wczesniej wprowadziłeś wszystkich w błąd pisząc o "internecie kablowym"

Resetowałeś router?

Poczytaj też tu: podstawowa-konfiguracja-domowego-routera-t439247.html

(Krzysiek Kaminski) #7

Dzieki za link, ale nic nie pomogło. Jeszcze pare informacji: na poprzednim routerze miałem odblokowane tylko 2 porty RJ45 (jeden na komputer, drugi na telewizje, do pozostałych 2 nie były dostarczane dane).

Gdy łącze sie na drugim komputerze z internetem to wyskakuje okienko "trwa łączenie przez miniport WAN PPPoE" i po chwili wyskakuje "błąd 678: komputer zdalny nie odpowiedział...".

Tak sobie myśle że może to coś w tych ustawieniach:

lub

(roobal) #8

Jeśli nie znasz fachowej terminologii, na przyszłość napisz kto jest twoim dostawcą internetu. Ja akurat mam możliwość sprawdzenia kto jest twoim operatorem, ale inni takiej możliwości nie mają. Korzystasz z łącza ADSL2+ i z tego co wyczytałem w instrukcji dostarczonej przez twojego ISP, na interfejsie WAN powinieneś wybrać protokół PPPoE i podać login oraz hasło do sieci. Gdy nawiążesz połączenie z siecią operatora, w zakładce status zobaczysz otrzymany adres IP, sprawdź czy masz łączność na komputerach. Jeśli nie, wówczas daj zrzuty ekranu z zakładki Interface Setup>Internet oraz Status.

Zapoznaj się jeszcze z instrukcją obsługi na stronie swojego operatora.