Nie mogę zainstalować Service Pack 1 dla Office 2007

Podczas próby instalacji SP1 dla Microsoft Office 2007 - wersja dla użytkowników domowych (ten za 199 zł) pojawia się komunikat “Instalacja tego oprogramowania nie powiodła się”. Pakiet został pomyślnie aktywowany przed instalacją SP1. Z tego co czytałem w komentarzach do Service Packa 1 na vortalu wynika, że sporo osób ma problem z instalacją tego Service Packa. Komuś udało się rozwiązać ten problem lub ma jakieś pomysły jak go rozwiązać?

Wyczytałem, że pomaga zintegrowanie SP1 z płytą instalacyjną Office’a, no ale to odpada. Pakiet mam już zainstalowany więc ponownej instalacji wolałbym uniknąć.

Pozdrawiam.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.

Udało mi się wreszcie zainstalować tego Service Packa 1. Problem tkwił w tym, że nie aktualizuję na bieżąco systemu Windows XP więc posiadam zainstalowanego tylko SP2 dla Windows XP, który nie jest wyposażony w najnowsze wersje Windows Installer. Nowa wersja Windows Installer jest wymagana przy instalowaniu dodatku Service Pack 1 dla pakietu Office 2007 więc te osoby, które nie aktualizują swojego XP’ka na bieżąco muszą ręcznie zainstalować Windows Installer w wersji 3.1

Polską wersję Windows Installer można pobrać ze strony Microsoftu, a dokładnie TUTAJ. Należy ją zainstalować przed instalacją SP1 dla Office’a, uruchomić ponownie komputer i dopiero wtedy instalować SP1 dla Office 2007.

Tyle w ramach wyjaśnień, z tego co widziałem sporo osób ma ten sam problem co ja więc mam nadzieję, że to rozwiązanie będzie pomocne.

Swoją drogą nie zauważyłem żadnych zmian po zainstalowaniu tego Service Packa 1, no może z wyjątkiem 0,5 GB, które ten zainstalowany SP zajął :).

Pozdrawiam.