Nie mogę zainstalować SP2 do Visty - błąd 0x80004005

Cześć wszystkim,

Miałem taki sam problem (Vista HP x64 PL) - próbowałem 3 razy zainstalować Service Pack 2 - m.in. wyłączając całkowicie antywirusa - bezskutecznie. W logach było, że próbował coś robić z bootmanagerem i wtedy skojarzyłem, że od kiedy usunąłem flagę “boot” z Windowsowej partycji (a ustawiłem dla partycji z GRUBem), to nie działały żadne komendy do modyfikowania ustawień Vistowego bootmanagera (bcdedit.exe, msconfig->Rozruch itp.) Dlatego też postanowiłem przestawić chwilowo flagę boot z powrotem na windowsową partycję (00 -> 80) i ta prosta zmiana pomogła - SP2 się zainstalował.

Obawiałem się tylko, czy zainstalowany Windows7 ze swoim bootloaderem czegoś nie namieszał, ale całe szczęście nie.

Flagę przestawiałem programikiem PTEdit32 uruchomionym z prawami administratora. Ale do takiej modyfikacji można się posłużyć prawie dowolnym programem do zarządzania partycjami - GParted, Ranish Partition Manager itp.

Jeśli nie zmieniało się flagi “boot”, ale doinstalowywało się jakieś systemy operacyjne, to być może pomoże wykonanie z konsoli odzyskiwania komend fixboot, fixmbr - i po zainstalowaniu SP2 - przywrócenie wcześniejszego bootmanagera - ale tego nie sprawdzałem.

Pozdrawiam,

Mirek

PS: Partycję Recovery mam (lapek Lenovo) i nie musiałem jej usuwać - choć nie twierdzę, że nie jest to rozwiązanie - zaznaczam tylko, że nie we wszystkich przypadkach trzeba się uciekać do tak drastycznych środków.

I tu się mylisz bo bardzo trudno znaleźć zainfekowane oprogramowanie w Internecie. Ale jednak są ludzie co szukają w złych miejscach a potem płaczą że mają swirósy i trojany. Ba sam nie chcesz dobrych kopii 1:1 z neta to przynajmniej nie odradzaj tego innych user-om.

Propo mojego ostrzeżenia to dostałem je za to iż wolę darmowe oprogramowanie niż płatne.

Oty Kosz

Próbowałem na wiele sposobów i nic …

Nadal to samo …

Odpowiedź z Samsunga

Czyli wracamy do punktu wyjścia …

Konieczny reinstall …

Swoją drogą, idąc tokiem rozumowania supportu Microsoft, nie mogę zainstalować Service Pack 2 bo mam system instalowany z Recovery i dlatego mam reinstalować Vistę z Recovery …

Czy to nie jest lekko hmmmm … dziwne ??