Nie moge zainstalować sterownika do CD-RW

Witam. Mam nagrywarke CD LG GCE-8527B. Po aktualizacji firmware z 1.01 do 1.04 system przy każdym uruchomieniu kompa woła o stery. Nie moge ich zainstalowac bo nie znajduje ich na płycie od Windowsa, a chyba powinien skoro przy instalacji systemu znalazł … W menedzerze urządzen oczywiscie pisze ze nie ma sterownika. Co zrobić z tym fantem ? Wolał bym by obyło się bez formatu. Dodam jeszcze ze przeszukiwałem tym kreatorem całą płyte i dysk i nic :confused:

O sterowniki do czego dokładnie chodzi ?

W jakiej pozycji jest żółty znak zapytania w Menadżerze Urządzeń ?

Pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program, ikona Komputer, ikona Podsumowanie i spisz informację z pozycji: Mikroukład płyty głównej.

Chodzi o sterowniki do tej nagrywarki :slight_smile: Jest wykrzyknik a nie znak zapytania :confused: zresztą zobacz screen: http://www.vpx.pl/up/20080429/21305208cce4f71015a435fb1ee449d22b2c71108190.jpg

Mikroukład płyty głównej to: VIA VT82C598 Apollo MVP3

Odinstaluj z Menadżera Urządzeń napęd, przy którym jest żółty wykrzyknik.

Po ponownym uruchomieniu komputera napęd powinien zostać zainstalowany na nowo przez system.

Jeżeli to nie pomoże, to pobierz i zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Jeżeli nadal i to nie pomoże, to zrób tak:

START -> Uruchom -> wpisz: regedit

Odnajdź klucz:

HKLM -> SYSTEM -> CurrentControlSet -> Control -> Class -> {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

W nim odnajdź klucze “UpperFilters” oraz “LowerFilters” i usuń je.

Nic to nie pomogło. Co do tego:

Miałem tylko klucz “LowerFilters” po jego usunięciu wykrzyknik znikł, ale dalej chce sterowniki :confused:

Zainstaluj sterowniki ASPI.

Po wypakowaniu mam kliknąć plik install ? po tym pojawiło się okienko DOS i napis “Aby kontynuować naciśnij dowolny klawisz” po naciśnięciu okienko się zamknęło.

BTW szperałem w folderach systemowych i natknąłem się na takie: C:\WINDOWS\system32\DRVSTORE oraz C:\WINDOWS\Driver Cache czy one powinny być puste? Bo wydaje mi się że jednak powinny tam być sterowniki …