Nie mogę zainstalować sterowników ATI Radeon 9600 w Vista

(Muffle) #1

Problem jest taki: Używam dwóch systemów Windows XP i Vista. Na XP mam poprawnie zainstalowane sterowniki do karty graficznej ATI Radeon 9600 i działają w 100%. Natomiast nie mogę zainstalować sterowników dla tej karty w Windows Vista. (dodam tutaj, że sterowniki są dla kart ATI Radeon 9600 dla Windows Vista i jest to ich najnowsza wersja pobierane ze stronki ATI 8.9). Wcześniej pracowałem na samym Windows Vista i sterowniki te działały bardzo dobrze więc, nawet nie ma co próbować z innymi wersjami sterowników. według mnie przyczyna leży gdzieś w tych dwóch systemach. Zastanawiałem się czy by nie odinstalować sterowników w XP i nie spróbować ich zainstalować na Windows Vista, a później dopiero w XP.

Jeżeli ktoś wie jak sobie poradzić z tym problemem to proszę o pomoc.

Dodam jeszcze tylko że w Vista po zainstalowaniu sterowników i ponownym rozruchu komputera dostaję okienko z wiadomością:

(hevet) #2

Systemy pracują niezależnie więc nie mają na siebie wpływu czy ze sterownikami czy z innymi rzeczami,zresztą sterowników z XP nie zainstalujesz na Viście i odwrotnie.A może jednak warto spróbować innych sterowników te najnowsze nie zawsze dobrze działają ze starszymi kartami.Patrzałeś na stronie producenta czy nie ma sterowników?

(system) #3

ja mam radka 9600 pro i mi na viście sam znajduje i instaluje stery,tak samo z dzwiękiem.

(Muffle) #4

chyba sam znalazłem rozwiązanie:) ale napiszę jak to sprawdzę i będzie działać. tak jak pisałem wyżej, juz miałem te stery i nigdy nie było żadnych problemów, nawet najmniejszych.

Wydaje mi się, że przyczyna tkwi w sterownikach od chipsetu płyty głównej ale nie potrafię ich odinstalować.