Nie mogę zainstalować sterowników do karty sieciowej

Witam!

Posiadam kartę sieciową TP-LINK TL-WN422G. Mój problem polega na tym, że (bez znaczenia, czy na 2000 czy XP) podczas instalacji sterowników wywala mi BSODa, że coś jest z authuw.sys (na XP) lub resetuje mi komputer (jeżeli mam w2k).

Z góry dziękuję za pomoc

Karty sieciowe są urządzeniami typu plug&play, tzn. sterowniki do kart instalują się automatycznie po podłączeniu urządzenia. Tak jest u ciebie, czy robisz to ręcznie?

Teraz pracuję na Windows 2000 i muszę zainstalować je z płyty. Na XP muszę zrobić tak samo. Inna sprawa, że wcześniej próbowałem zrobić porządek w budzie (przedtem karta dawała się normalnie zainstalować) i zrobiłem sobie kable ATA z taśmy wg tego filmu:http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zmniejszyc-szerokosc-tasmy-ide. Potem zaczęło się coś dziać z RAM’em, wymiana pomogła. No i potem próbując zainstalować kartę uzyskuję efekt opisany w pierwszym poście.

Dodane 17.07.2011 (N) 22:59

Inne urządzenia pod USB (aparat, klawiatura, telefon, pendrive) działają bez najmniejszych problemów.

Ja jestem przeciwnikiem takich przeróbek, jak na twoim filmie. Uważam, że choć na ogół to działa, ale nie prowadzi w przyszłości do niczego dobrego. Nie wiem więc, jaka jest przyczyna twojego problemu. 3maj się, życzę pomyślnego rozwiązania problemu ze sterownikami do sieciówki. Może ktoś się odezwie i pomoże.

Najprawdopodobniej sterownik wywołuje konflikt sprzętowy z innym sprzętem. Kiedyś tak samo miałem z kamerką internetową. Spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki ze strony producenta.

Spróbuj również tak. Podłącz kartę, nic nie instaluj. Wejdź do menadżera urządzeń. Odinstaluj urządzenie z systemu. Zrestartuj. Zainstaluj oprogramowanie, nie podłączając wcześniej karty, potem podłącz kartę.

Pobierając driver koniecznie sprawdź jaką masz wersję chipsetu

http://www.tp-link.com/support/showfaq.asp?id=46

Witam!

Przepraszam za tak późną odpowiedź, ale jestem na wakacjach i nie zawsze mam dostęp do wi-fi.

Próbowałem ze sterami z płyty i ze strony producenta, efekt ten sam. Sądzę, że konfliktu nie ma, ponieważ przed tą nieszczęsną przeróbką wszystko działało jak należy. Jedyne co było podłączone to klawiatura, mysz (oba pod PS/2) no i ta karta.

W takim razie pomyśl, czy te twoje techniczne innowacje nie są przyczyną problemów. Przecież nie modyfikowany kabel, czy taśma, jest często wadliwy, a ty ze swoją taśmą robiłeś eksperymenty. Poprawne jej działanie po przeróbce jest możliwe, pod warunkiem, że zrobi się to niezwykle starannie. Mam wątpliwości, co do tej staranności. Pewnie są jakieś przebicia, stąd problemy. Weź daj “se” już spokój z tymi skrętami. Przecież wszystko można zrobić normalnie, standardowo, bez skrętów taśm.

Jeżeli taśma jest wadliwa (możliwe) to jakim cudem udało mi się zainstalować Windowsa? Dobrze, spróbuję z nieprzerabianą i dam znać.

Dodane 04.08.2011 (Cz) 14:16

Witam, rzeczywiście, winowajcą była przerabiana taśma (przypadkowo ogoliłem jedną żyłę z izolacji :mrgreen: ). Teraz normalnie się wszystko instaluje i działa. Dzięki wszystkim za pomoc :slight_smile: .