Nie mogę zainstalować systemu


(Bigi89) #1

Witam!

Na moim laptopie byl system, Windows Vista. Chcialem zainstalowac Windowsa 7 ale niestety moj Asus mimo ustawienia CD/DVD jako 1st Boot nie uruchamial instalacji. Zgralem wiec system na pamiec przenosna ale to tez nie pomoglo. ZAinstalowalem wiec system bez formatowania na partycji D ( na C ciagle byl windows vista). Uruchomilem laptopa w windowsie 7 i sformatowalem partycje z windowsem vista. Po zrestartowaniu nie pojawilo sie okno z wyborem partycji z ktorej ma ladowac system. Pojawilo sie za to okno ASUS Recovery Wizard. Na niewiele sie to zdalo. Laptop jak sie nie uruchamial tak sie nie uruchamia.

Moze ktos z Was wie dlaczego nie chce wystartowac instalacji systemu z plyty albo pamieci przenosnej? Albo jak wyswietlic okno z wyborem systemu z ktory ma zaladowac?

Z gory dziekuje za pomoc.


(Piotrkijak) #2

Musisz odpowiednio ustawić bios i zapisać klawiszem F10, albo wywołać stosownym klawiszem boot menu, z niego wybrać napęd/pena i dopiero.


(kranzio) #3

Płytka z systemem Win7 musi byś bootowalna. Z pamięci przenośnej musisz specjalnie przygotować instalkę poczytaj o tym. Po sformatowaniu partycji C zniknął plik odpowiedzialny za uruchomienie systemu. Jak zabootujesz z płyty z Vistą to jest tam opcja do naprawy rozruchu. Możesz też uruchomić z bootowalnej płyty z Win7 i to zrobić.


(Pop3600) #4

morze jest mało miejsca na dysku

Dodane 24.06.2011 (Pt) 15:57

piotr 92 komentarze zachowaj dla siebie