Nie mogę zainstalować systemu

Używam Windowsa 7 Ultimate . Chciałabym przejść na Windows XP . Niestety gdy wkładam płytę do napędu to na pulpicie po odczytaniu płyty pojawia się instalator co prawda, lecz nie mogę zainstalować systemu XP, bo pierwsza opcja “zainstaluj system windows xp” jest nie do kliknięcia (zrobiła się szara i nie mogę zainstalować systemu) . Bardzo proszę was o pomoc . :frowning:

Cześć. To jest normalne. Na Windowsie 7, czy 8, nie zainstalujesz “starszego” Windowsa, choćby XP. Jedyna opcja instalacji starszych Windowsów, to po prostu z poziomu bios. 

zabootuj system z tej płyty instalacyjnej. Może wymagać przestawienia odpowiedniej opcji w BIOSie lub wybrania szybkiego menu bootowania (na ogół pod klawiszami F8 lub F12)

Czyli co z poziomu BIOS mam włożyc płytę xp , uruchomić ponownie komputer i zacznie się format a potem instalacja systemu XP ?

Tak. Włóż płytę instalacyjną win xp i uruchom ponownie komputer. Z instalacją nie będzie problemu. 

Tak myślałam raz już miałam taki przypadek i pomogło teraz również . Zapomniałam się po prostu trochę . Wielkie dziękuję z mojej strony :slight_smile: