Nie moge zainstalować USB 2.0

(Rastko1) #1

Witam

Tak jak w temacie nie mogę zainstalować USB 2.0.

Tzn. uruchamiam płytę którą dostałem razem z płytą główną i tam jest ster od usb klikam go ładuje się klikam dalej i mi wyskakuje takie coś

USB2.0 support is available by installing Service Pack 2 for Windows xp, Click OK to Update service Pack 2

i jest wybór ok lub anuluj jak kliknę ok to wyświetla mi się jakś strona po angielsku jak kliknę anuluj to wyłączy mi się instalacja

Jak zainstalować ten sterownik?

(Mokreoko) #2

Musisz mieć zainstalowany Service Pack 2 dla Windows XP

(Rastko1) #3

Właściwie to aktualizacje mi pobiera więc myślę że to service Pack 2.

(Mokreoko) #4

rafal92 wejdź we właściwości Mojego Komputera i zobacz czy pisze że masz SP2

(Wujek 15) #5

Widocznie nie ma. A jeśli ma to nie ma jakiejś łatki nowszej która jest niezbędna do zainstalowania tego. Inaczej ten komunikat by się nie wyświetlał.

Dodatkowo zainstaluj Net Framework'a 2.0 Jeśli nie posiadasz.

(Rastko1) #6

pisze service pack 2 wszsytkie łatki niby pobrał nie wiem spróbuje ten program wgrać i zobacze.

(JNJN) #7

OTy-kosmos.JNJN

(Rastko1) #8

nic, dalej wyskakuje ten komunikat

(Wujek 15) #9

Ale w sumie po co to instalujesz ? USB Ci nie działa ? Zainstalowałeś NET Framework'a 2.0 ?

(Rastko1) #10

nie wiem ale według mnie bez tego stera USB działa jak USB 1.1 a przecież to duża różnica między 1.1 a 2.0 czuje to np. jak wgrywam piosenki na odtwarzacz mp3. Ten programik zainstalowałem :slight_smile: . ale stera nie :frowning:

(Spectatorx) #11

Service Pack 2 zainstaluj! !!

WSZtm

Po co ma instalować frameworka?! Tego kompletnie nie kumam.. Jak ma neta to może zainstalować frameworka 3...Ale i tak nie rozumiem po co miałby to robić...

(Wujek 15) #12

A może jest po prostu USB wyłączone w biosie i dlatego nie chce go zainstalować. Jak się ma Win XP z SP2 to wystarczy zainstalować stery do nForce'a 5.10 lub nowsze.. i wykryje wszystko jak należy. Przynajmniej musi

Złączono Posta : 04.04.2007 (Sro) 11:22

Np u mnie aby zainstalowac USB 2.0 potrzeba Framerowka 2.0 ;]

Złączono Posta : 04.04.2007 (Sro) 11:23

Przecież mówi że ma zainstalowany !

(Rastko1) #13

W biosie chyba muszę mieć włączone ponieważ mam skaner drukarkę myszkę i modem neostrady podłączone.

(Wujek 15) #14

A sterowniki do Nforc'a ? Posiadasz?

(Rastko1) #15

Tak wszystkie stery są wgrane oprócz USB

(JNJN) #16

Bzdura.

Sprawdź faktycznie w biosie,nieraz jest rozdzielone USB1.1 i 2.0 i trzeba oba włączyć na enabled i zapisać bios Save.

Pomoc książka do płyty głównej.

Jeśli masz faktycznie zainstalowane SP2 przeinstaluj porty USB tak.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=55308

(Wujek 15) #17

JNJN chodź sprawdzisz i uwierzysz :slight_smile:

U mnie nie rusza w ogóle bez frameworka 2.0.

SP 2 może być i wszystko inne. Jeśli tego nie mam mam informacje i link do strony MS z NEt Frameworkiem. Instaluje NET'a i wsio śmiga

(JNJN) #18

Niech Ci będzie,ale Jesteś jedyny i nie pisz takich porad.

(Wujek 15) #19

Wg mnie bez sensu. Nie pisać takich porad. Skoro sam borykałem się z owym problemem to wypisuję. A że jeden użytkownik ( Ty teraz 2 ) mówisz że u Was tak nie jest .. to mam nie pisać takich porad? Od tego jest przecież forum.

(JNJN) #20

WSZtm

Poczytaj w necie zanim coś napiszesz i proszę nie pisz bzdur.