Nie moge zainstalować więkczości programów

Ściągnij ten program => AntiCrash

Zobaczymy jakie błedy wykryje. Po zainstalowaniu w zakładce main klikasz na Run AutoRepair => zostawiasz na Thorough Scan i next

mwsnap0011se0.jpg

To teraz wykonaj checkdisk. Wyłącz z zasobnika systemowego antywirusa i firewalla tzn. aby nie startował z systemem. Po checkdisku robisz to:

  1. Wkładasz płytę CD z Windowsem XP i restart (w Biosie ustaw aby bootowało z CD-ROMU)

  2. Gdy na ekranie pojawi się komunikat “Dowolny klawisz spowoduje rozruch z tego dysku CD”, klikasz dowolny klawisz

  3. Następnie w menu “Zapraszamy do programu instalacyjnego” wybieramy opcję Instalacji , czyli pierwszą więc klikasz na klawisz ENTER

  4. W następnym kroku instalator przeszuka dysk i znajdzie dotychczasową instalację Windows. Dopiero teraz wybierz opcję naprawy systemu - klawisz [R]

  5. Potrwa to ok. 30 minut. Po zakończeniu tego procesu wyjmujesz płytę Windows XP z napędu i zrestartuj komputer.

Czytaj uważnie co napisałem w tych krokach. Nie robimy formatu ani z tych rzeczy tylko odświeżanie systemu.

Sprawdź czy kumpel na komputerze ma zainstalowany jakiś wirtualny napęd CD?

Ty masz zainstalowanego Alcohola 120%, więc i prawdopodobnie wirtualny napęd CD, a niektóre gry posiadają zabezpieczenia uniemożliwiające instalacje na kompie posiadającym wirtualny napęd.

Barnaba kumpel też ma wirtualne napędy. Wątpie aby gra z Vortalu miała to zabezpieczenie. Po za tym problem nigdy wcześniej nie występował a długo używam wirtualnych napędów.

Złączono Posta : 25.09.2006 (Pon) 16:08

Ludzie nie uwierzycie !!

Skoro format nie pomógł to ja juz nie wiem co robić :frowning: :cry:

Miałem identyczny problem. Robiłem wszystko! Wszystkie poradyw tym temacie, z innych stron, naczytałem się poradinków, w rejestrze grzebałem etc. Rozwiązanie było pod ręką. Mianowicie wyłączyłem swojego firewalla (Sunbelt Software) i antywirusa (Dr.Web). Od razu pomogło! Spróbuj może akurat ten sam problem.

UHO probowałem :frowning:

I nic :frowning:

Czasami jak probuje coś zainstalować i zostaną pootwierane procesy:

mwsnap0011cz7.jpg

To przy wyłączaniu kompa wyskakuje:

lmf8.jpg

Sprawdz teraz czy te pliki:

Config.nt

Autoexec.nt

Command.com

znajdują sią w C:\WINDOWS\system32

Jeżeli tak, to otwórz kazdy z nich Notatnikiem i zobacz czy są krzaczki (nie dające się odczytac litery)

jest

jest

jest

są.

Złączono Posta : 26.09.2006 (Wto) 10:54

Wiecie co właśnie zauważyłem ?? Zawsze z instalacją świeżego Windowsa WINDOWS MESSENGER włączał sie automatycznie wraz ze startem systemu. A teraz po formacie nadal się nie włącza (bo tam miałem ustawione przed formatem). Czy to możliwe aby format nie usunął wszytskiego z dysku ?? :? Bo widze tutaj że to ustawienie ze starego Widnowsa przeszło na nowego :expressionless:

1.Włóż dysk CD z Windowsem XP do napędu CD-ROM

2.Start => Uruchom => wpisz cmd

  1. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenia, naciskając po każdym z nich klawisz ENTER:
  1. Uruchom lub zainstaluj program

Tutaj masz więcej informacji => http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;pl-pl;324767

Z tego co pisałeś wcześniej o formatowaniu i wystąpieniu nadal tego błędu (podsystem 16bitowy) może też świadczyć o mikro uszkodzeniu dysku. Trzeba sprawdzić czy rzeczywiście tak jest. Ściągnij HDD Regenerator , ale jest to demo więc usunie tylko jeden błąd. Wygeneruje ci tez loga i tam będziesz miał info a bad sectorach lub nie. Należy przeskanować przynajmniej dwa, trzy razy aby zobaczyć czy się pojawiają błędy w tym samym miejscu czy nie. Jezeli tak to są uszkodzenia fizyczne i wtedy trzeba skorzystać z narzędzi producenta dysku. Ale z tym najlepiej do serwisu.

Druga sprawa to sprobować zainstalować Windowsa XP z SP2. W razie problemów przekonwertować na system plików ntfs i tez sprawdzić.

Mam i jedno i drugie zrobione :slight_smile:

to też juz robiłem :slight_smile:

Już próbuje.

Wcześniej wejdz do Konsoli Odzyskiwania i wydaj polecenie:

chkdsk c: /p /r

zwróc uwage na spacje

Pozniej zastosuj HDD Regenerator

“Znalazł i naprawił przynajmniej jeden błąd”

Po skanie preczytałem takie info.

A teraz:

Ten komunikat o podsystemie szesnastobitowym nasunął mi pomysł, żeby sprawdzić ustawienie parametrów wydajności. “Prawoklik” na mój komputer->Właściwości->Zaawansowane->Ramka "Wydajność-Przycisk “Ustawienia”->Zakładka “Zaawansowane” i sprawdzasz, czy “Planowane użycie procesora” masz ustawione na “Programy”, i “Użycie pamięci” na “Programy”. Kiedy namieszałem w tych opcjach tak, że miałem ustawione te drugie opcje, to rozjeżdżało mi się uruchamianie wszelkich aplikacji pisanych jeszcze pod szesnaście bitów, i po tym zostawały mi w pamięci jakieś dziwne procesy, które czasem zatykały mi kompa.

Doberman dziekuwa za zainteresowanie ale niesttey wszystko jest ustawione ok :slight_smile:

Niedługo kupuje nowego kompa więc zostawiam ten problem w spokoju :slight_smile:

Ale jakby cos komus wpadło do głowy to mile widziane jest aby się wypowiedział bo a nóż widelec coś pomoże:)