Nie mogę zainstalować Windowsa 7 zawiesza się instalator

Witam mam problem z którym spotykam się już drugi raz najpierw u kolegi a teraz u wujka, mianowicie po wsadzeniu płyty normalne ją bootuje ładuje pliki systemowe i to na tyle nie wyskakuje w ogóle okno w którym mogę zmienić język instalacji jest tylko niebieskie tło oraz myszka nic więcej. Płyta jest na 100 procent sprawna wydaje mi się, że to może być coś od ustawień biosu włączyć tryb ahci ? ale jak  ? Pytam, ponieważ nie mogę nigdzie znaleźć takiej opcji w biosie płyta główna to : Gigabyte M52L-S3.

A nie masz opcji enhanced / compatible

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć takich opcji : / .

Podaj specyfikację kompa… Takie rzeczy wskazują na problem z jedną z tych rzeczy:

  • niekompatybilna z systemem płyta główna (aktualizacja BIOS-u)

  • uszkodzony mostek na płycie głównej (wymiana płyty bo naprawa nieopłacalna)

  • uszkodzony napęd optyczy, konektor lub kabel napędu (wymiana na sprawny)

  • problem z nośnikiem systemowym (sprawdzenie na innej kopii)

 

Jeśli masz możliwość - spróbuj zrobić bootowalnego USB np. za pomocą programu Rufus.

lub skorzystaj z napędu zewnętrznego pod usb (miałem kiedyś taki przypadek, że system tylko z zwenętrznego napędu się dało zainstalować)

Płyta raczej jest kompatybilna, ponieważ obecnie jest zainstalowany system  windows 7.

 

napędy są 2  w komputerze i na żadnym nie startuje.

 

Płyta jest sprawna, ponieważ sprawdzałem u siebie. 

 

Co do specyfikacji wiem tylko że jest tam 2 gb ramu, dysk 500 gb, oraz procek amd athlon ( nie wiem dokładnie jaki, ponieważ nie mam tego komputera u siebie w domu ) .

Czyli sprawdzaj po kolei od najprostszych rzeczy - wymień kabel od napędu, potem napęd na inny… a…jeszcze… dysk twardy sprawdź pod kątem badów na drugim kompie np. tym programem - http://www.dobreprogramy.pl/HDDScan,Program,Windows,57244.html

 

No i ten bootowalny USB sprawdź…

Sprzęt jest raczej sprawny, ponieważ nie startuje tylko Windows 7 z windowsem xp nie ma problemu .

 

USB sprawdzę przy najbliższej okazji dzięki za podsunięcie pomysłu .

A weź podaj model płyty głównej… 

olle555, wyedytuj proszę swoje posty i uzupełnij je o znaki interpunkcyjne.

Poprawione.