Nie mogę zainstalować Windowsa na nowym komputerze

Witam forum, ostatnimi czasy kupiłem od znajomego komputer po okazyjnej cenie wszystko oczywiście cacy, lecz stwierdzilem ze w zamian oczywiście za pare złotych taniej kupie go bez dysku.Wezmę swój nie dawno kupiony dysk z poprzedniego komputera i wsadze go do nowego. Więc przełożyłem go do kupionego komputera najpierw użyłem oryginalnej płytki z Win 7 lecz komputer wogóle nie bootował mi z niej ustawiałem wszystko w BIOSie itd. po paru próbach wziąłem ściagnąłem równiez Win 7 na pendrive - ustawiam bootowanie i znowu to samo. Co mam robić ? Wszelkie próby robiłem. Nie ma mowy o zepsutym dysku ani komputerze, tego samego dnia u kumpla wszystko działało. Pomoże ktoś ??Słyszałem o jakimś resecie BIOSu, zna się ktoś ? Jakieś podobne rozwiazane przypadki?

Pendrive, płyta na pewno jest bootowalna? Ustawiłeś na liście bootowania aby komputer wystartował z nośnikiem z systemem?

W kwestii resetu BIOSu, szukaj opcji Load optimized defaults bądź podobnej.

Windows 7 może wymagać przestawienia BIOS na tryb legacy jeśli to nowoczesny komputer z uefi. Dodatkowo może być problem z tablicą partycji GPT, ale to już wyjdzie na etapie instalacji. Możesz dla pewności wyłączyć fast boot jeśli jest włączony. Oczywiście kolejność bootowania to podstawa.