Nie moge zainstalowac Windowsa


(Kamil16091gry) #1

Witam. Dzisiaj sformatowałem komputer ponieważ system xp padł zainstalowałem windows 7 i podczas instalowania sterowników windows zwiesił się i nie chce się uruchomić zacina się w miejscu "Trwa uruchamianie systemu windows" gdy chce sformatować komputer wczytują się pliki instalacyjne ale instalacja nie pojawia się tylko laptop restartuje się. Systemy windows są oryginalne proszę o pomoc


(adam9870) #2

Spróbuj trybu awaryjnego http://www.fixitpc.pl/topic/5694-start- ... safe-mode/

Spróbuj np. Ubuntu a potem Windows 7.

Potestuj pamięć komputer-sie-wylacza-t498828.html#p3137602


(Kamil16091gry) #3

Więc tak Tryb awaryjny nie działa

Potestować pamięci nie mogę bo nie mam dostępu do pulpitu

Zaraz zobaczę ubuntu tylko pobiorę


(reos) #4

Użyj GParted do porządkowania HDD, usuń partycje, utwórz je na nowo, sformatuj. Upewnij się, czy płyta

instalacyjna nie jest uszkodzona. Rozpoczęta instalacja powinna się zakończyć powodzeniem, jeśli nie ,to przeważnie jest to błąd płyty, lub co gorsze HDD, ale niekoniecznie w Twoim przypadku.


(Pablo_Wawa) #5

Usuń wszystkie partycje dysku systemowego (jak radził reos), odłącz inne dyski twarde i spróbuj od nowa zainstalować Windows 7.


(Lewanxd) #6

Spróbuj na jednej kostce RAM'u uruchomić instalator.


(adam9870) #7

Może masz dysk SATA? Wyłącz w BIOS AHCI. To wygląda tak jakby brakowało jakiegoś sterownika, może dyskowego. Poszukaj sterownika do dysku na stronie producenta laptopa i umieść na pendrive, potem podczas instalacji windows na ekranie "gdzie chcesz zainstalować system windows" wybierz "załaduj sterownik" i wskaż sterownik image_id: 4804

Potestować pamięć możesz.

Sprawdzenie pamięci

http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,P ... 12556.html

Plik ISO programu nagrywa się na płytę, uruchamia się z niej komputer i testuje. Na przykład w przypadku Memtest, mamy plik memtest86-4.0a.iso.zip. Prawy przycisk myszy - Wyodrębnij wszystkie - Wyodrębnij. Otrzymamy plik Memtest86_4.0a.iso, który trzeba nagrać na płytę.

Przykładowo Windows 7 posiada wbudowany mechanizm nagrywania obrazów: http://www.youtube.com/watch?v=zAw1t6RK0A8 Jeżeli nie używamy Windows 7 albo chcemy skorzystać z innych programów, to do wyboru: http://www.dobreprogramy.pl/Nagrywanie- ... ws,32.html Ja polecam Active ISO Burner: http://www.ntfs.com/iso-burning.htm ale to samo zrobisz wbudowanym narzędziem w Windows 7 albo chyba prawie każdym dowolnym innym programem. Obraz ISO Memtesta możesz nagrać na innym komputerze niż na tym, na którym będziesz go używał.

Zamiast nagrywać płytę CD/DVD z Memtestem można użyć pendrive. memtest-pendrive-krok-kroku-t498212.html

Trzeba pamiętać, że pamięć należy sprawdzać w ten sposób, że zostawiasz w komputerze jedną kość pamięci i uruchamiasz test. Potem wyjmujesz pierwszą kość pamięci i wkładasz drugą kość pamięci i uruchamiasz test. Czyli każdą kość pamięci sprawdzasz osobno. Inaczej mówiąc, jedna kość pamięci jest w komputerze, a druga na biurku i robisz test. Potem zamieniasz kości miejscami- ta, która dotąd leżała na biurku jest w komputerze, a ta która dotąd była sprawdzana w komputerze leży na biurku. I znowu uruchamiasz test.