Nie mogę zainstalować xp na laptopie

Mam następujący problem otóż nie mogę zainstalować Windowsa XP na swojej Toshibie A210-127 tzn ustawiam bootawanie, włączam płytkę z XP, formatuje dysk, kopiuje wszystkie pliki następnie pojawia sie wiadomość ze komputer sie zrestartuje automatycznie za 15 sekund…na razie niby wszystko ok ale po restarcie powinna być kontynuowana instalacja systemu ale w moim przypadku laptop się włącza liczy pamięć i po tym czarny ekran i nic żadnej dalszej instalacji :confused: :confused: Dodam że już kiedyś instalowałem na tym kompie XP i było wszystko w porządku. Nie wiem co robić mam nadzieje że mi pomożecie :slight_smile: w razie jakiś pytań proszę pisać.

Pozdrawiam

a na jakiej partycji instalujesz

Przy pierwszym ponownym uruchomieniu komputera podczas instalacji systemu wejdź do BIOSu i ustaw bootowanie z dysku twardego.

musisz zainstalowac drivery do hdd ( s-ata - f6 )

mozesz zobaczyc http://www.csd.toshiba.com/cgi-bin/tais/su/su_sc_dtlView.jsp?soid=1192841

na d: na c: nie mogę bo mam tam trochę ważnych plików, myślisz że tu tkwi problem ?

to już próbowałem kilka razy i nadal było to samo

nie zainstaluje tego bo nie mam stacji dyskietek :/:/:confused:

PZDR

na D: nie zaistalujesz, chyba ze… zmienisz tablice partycji, ale to za duzo zapewne

jesli nie masz floppa, to powalcz z nlite i zintegruj stery s-ata z winda - instalacja nie nadzorowana

ja w moim leptopie nie ustawiam bootowania, sam się włącza 8)

Użyj programu Nlite, do scalenia sterowników SATA z systemem.

Pozdrawiam