Nie mogę zainstalować ŻADNEGO linuxa

Cześć mam problem nie mogę zainstalować żadnego linuxa próbowałem auroxa 12, ubuntu 6.12 i jakąś mandrive. Nic!! Pojawia mi się za każdym razem ten sam ekran w kolorowe paski i kaplica. Wydaje mi się że coś ze sobą nie działa w moim sprzęcie mam gf6600 768ram 2.2GHz intela. Proszę o pomoc.

PS. Ten ekran wywala mi dopiero jak wybiorę instalację… PROSZĘ O POMOC!!

Jak monitor nie obsługuje dużej rozdielczości to tak może być, Linuxy mają podczas instalacji dośc dużą rozdzielczość 1280x1024 a czasami wyższą już się z tym spotkałem.

model12:

Pierwsze slysze;]

W anacondzie standardowa jest chyba 640x480 (redhatowy instalator) w Ubuntu LiveCD jest to 1024x768 ale zmieniana i dostosowywana do sprzetu.

(800x600, 1024x768, 1280x1024 i wyzsze)

hajduk123:

problemem jest zapewnie karta graficzna. Zainstaluj w trybie tekstowym (cos jak DOS). Nie ma sie co bac tego trybu. Jedyna roznica to taka ze zamiast myszki uzywasz strzalek i TAB’a.

jeszcze nie wpadłem co to może być, może opisz po krótku do jakiego momentu doszedłeś, instalowałeś z GNOME czy KDE, nie wchodzi Ci do środowiska, sam nie wiem albo zainstaluj bez environmenta, potem skonfiguruj połączenie i i zassij pakiety

Auroxa 12 zainstalowałem w trybie textowym normalnie bez żadnych problemów. No i nie wiem co robić bo wyskakuje mi żebym się zalogował -> no to się loguje i nic nie wiem jaką komendę wpisać… Kurde a jak ubuntu zainstalować w trybie textowym to nie mam pojęcia… Nie no monitor raczej mam good mam eizo felxscan t68 19" raczej powinien wytrzymać z resztą podłączałem inny i to samo.

A wiecie co zrobić żeby było normalnie ??

Zainstaluj Ubuntu z plyty Alternate CD albo w Safe graphics mode (czy jakost tak)

być może to ten sam problem który miałem. pomogło podłączenie monitora (LCD) poprzez złącze analogowe, a nie cyfrowe. właściwie to mam go podłączony przez analog i cyfrę- moja grafa ma 2 wyjścia.

Ja jade na gf7900 i tez nie moglem zainstalowac zadnego linuxa. A prubowalem kilku debian, ubuntu, kubuntu, mandriwa, ferdora, suse. Nic nie szlo. Problemem bylo w moim przypadku ze zaden instaler linuxsa nie wykrywal mojego sprzetru. Za nowy.

Rozwiazalem to w ten sposob ze (z pomoca kumpla) zainstalowalem jakis pakiet ( pewnie bedziecie wiedziec o co chodzi bo ja nie pamietam) ktory pozwolil mi zainstalowac debiana przez net. Cala instalka przeprowadzona w konsoli. Musialem wskazac mu jaki mam sprzet i odpowiednie stery.

Wiem ze to zamotene co napisalem (stawim pierwsze kroki z linuxem) ale pewnie starzy wyjadacze wytlumacza to lepiej.

Raczej bardzo watpliwe abys mial za nowy sprzet na linuxa. Pewnie byl jakis konflikt strerownikow ale na 100% nie bylo to dlatego ze masz za nowy sprzet. Bo akurat jesli o to chodzi to Linux nie ma sie czego wstydzic, pod warunkiem ze nie jest to sprzet no-name i/lub malo popularny

Czyli raczej nie wiecie o co chodzi?? :confused:

rootkit napisal Ci rozwiazanie;)

no jeżeli ubuntu botuje się z płyty normalnie-to dalsza częśc

dotyczy już technicznej strony instalacji

Dobra nie będę ściemniać nic się nie znam się za bardzo na tym. Jak ma wyglądać ta techniczna część instalacji co mam wypisać??

jeżeli zabotowałeś

na ekranie jest opcja instalaci

ale uprzednio możesz przygotować partycję przy pomocy gparted

w konsoli wpisujesz sudo su gparted i formatujesz co ci tam jest potrzebne

następnie uruchamiasz instalator… itd

-jeżeli gdzieś tu się gubisz,to pytaj konkretnie

Czy to nie jest tak że jest czarne tło i na tym poziome kolorowe cienkie paski? Bo taki efekt miałem przy próbie odpalenia Ubuntu 5.10 pod Virtual PC (a tenże emuluje jakąś badziewną kartę graficzną).

Zgade sie z tym ze linux ma spora baze sterow ale nie zmienia to faktu ze na zadnej plycie czy obrazie zaciagnietym z netu nie bylo sterow do mojego sprzetu gf 7900 plyta glowna asusa - to raczej nie sa no-name. Owszem stery znalazlem ale wszytko instalowane z netu. Choc do tej pory nie moge znalesc sterow do mojej zinterowanej sieciowki.

Jaka masz siecowke zintegrowana?

do gf 7900 sa stery na 100% (nawet oficjalne z Nvidia i z repozytoriow np w Ubuntu)

Spróbuj zainstalowac w trybie bezpiecznym.(safe mode)

Po dłuższej przerwie postanowiłem jeszcze raz spróbować z Ubntu przez program WUBI… I ten sam problem zainstalowało się wszystko pięknię ma się właczyć i pojawia się ekran w kolorowe paseczki. Chyba zrezygnuje z tego linuxa…

Właśnie instaluje :slight_smile: 8)

Mi na VM ( wtedy z Live CD ) też tak zrobiło ale potem ruszyło :slight_smile: )