Nie mogę zainstalowowac drukarki epson stylus D68

Witam Mam problem z drukarką

Gdy włączam drukarkę to wyskakuje mi kreator znajdowania nowego sprzętu i podaje komunikat:

Wystąpił problem podczas instalowania tego sprzętu: EPSONStylus D68

Wystąpił błąd podczas instalacji urządzenia

Serwer RPC jest niedostępny.

Nawet czyściłem w rejestrze wszystko i nic dalej mi to wyskakuje

Proszę o rade

mam włączoną usługę bufor wydruku na automatyczną

Wpierw zainstaluj oprogramowanie drukarki (z dołączonej płytki), a później podłącz ją.

a jak chcę uruchomić usługę bufor wydruku to wyskakuje mi komunikat: nie można uruchomić usługi Bufor na komputerze Komputer lokalny. Błąd 2: Nie można odnaleźć określonego pliku.

Acha, no to jakim cudem wykasowałeś plik odpowiedzialny za to, ciekawe. OK, zobacz czy w C:\Windows\system32\ masz plik o nazwie spoolsv.exe

o to chodzi że jak instaluje to instalator mnie prosi o podłączenie i włączenie drukarki a jak już to zrobię to mi właśnie uruchamia się kreator znajdowania nowego sprzętu i podaje komunikat:

Wystąpił problem podczas instalowania tego sprzętu: EPSONStylus D68

Wystąpił błąd podczas instalacji urządzenia

Serwer RPC jest niedostępny.

Wiem, i co z tym plikiem ??

Dodatkowo zobacz to - http://support.microsoft.com/?kbid=242079

mam już sprawdzałem

To w takim razie, na liście usług systemowych odszukaj usługę RPC wg. tego co jest w powyższym odnośniku i przestaw na tryb automatyczny.

A co z tym oprogramowaniem drukarki, instalowałeś (przy odłączonym kablu drukarki) ??

Proste, podłączasz drukarkę, pokazuje Ci się kreator, wybierasz źródło oprogramowania jako Cdrom czy tam co masz i znajdzie ci pliczki, skopiuje do win32 i po robocie, ja tak robię z moją płytą główną bo jakieś menu płyta ma skopane :stuck_out_tongue:

chmielo79 , jest jeszcze jedna kwestia.

Start -> Uruchom -> msconfig

Na zakładce Ogólne sprawdź czy masz ustawione bootowanie na “Uruchamianie normalne”, jeżeli jest inaczej to przestaw właśnie na ten typ uruchamiania, po czym zrestartuj komputer.

instalowałem ale gdy prosi abym podłączył drukarke to wyskakuje mi kreator że nie może zainstalować

OK, zobacz jeszcze czy w msconfig Masz ustawiony ten typ uruchamiania systemu.

nic z tego przełączyłem na uruchamianie normalne i dalej to samo

Ok, chyba dam sobie dzisiaj spokój dzięki za pomoc :slight_smile:

mogła moja żona coś usunąć nie wiem bo wcześniej przez jeden dzień drukarka chodziła a potem wywaliło sterowniki

To na razie pozdrawiam :slight_smile: