Nie mogę zaktualizować Flash Player Activex, avast pokazuje że jest niezaktualizowany


(Kirin42) #1

Mam na komputerze program Avast i on mi pokazuje co jest aktualne co jest nie i właśnie aktualizowałam przez avasta flash playera activexa i dalej mi pokazuje że niezaktualizowany a instalowało się dobrze. Drugi raz zainstalowałąm i dalej to samo a nawet program mcaffe się pobrał i zainstalował xD Ogólnie jak wchodzę w avasta to pisze wszytko aktualne, a potem wyskakuje komunikat "aktualizacje programów- stan krytyczny". Co robić? Chyba ten program trzeba aktualizować regularnie


(Atis) #2

Odinstaluj zbędny program McAfee Security Scan Plus.

Podczas instalacji programów odznaczaj zbędne dodatki.

W panelu sterowania odinstaluj Adobe Flash Player ActiveX.

Później pobierz i zainstaluj Flash Player 12.0.0.70 Internet Explorer.


(Kirin42) #3

co mam wybrać "

?


(deadinhollywood) #4

Możesz exe.


(Atis) #5

Wybierz EXE lub MSI Installer:

http://download.macromedia.com/get/flashplayer/current/licensing/win/install_flash_player_12_active_x.exe


(Kirin42) #6

dziękuję wam jesteście super wszystko jest już dobrze! mam pytanie jak będzie trzeba aktualizować to wszystko będzie dobrze działać? czy skąd miałabym aktualizować?


(Maha) #7

Programy, które służą do hurtowego sprawdzania i aktualizacji dodatków, kodeków, czy innych programów (czasem będące częścią np. Avasta, czy Glary Utilities) są jakimś tam rozwiązaniem, zwłaszcza dla zwykłych użytkowników (bo nie musisz wszystkiego szukać odzielnie), ale nie najlepszym, gdyż czasem wyskakują błędy, czy ściągane są stare lub złe rzeczy.

 

Do aktualizacji Flash Playera możesz używać tej strony: http://www.adobe.com/products/flashplayer/distribution3.html

 

Zapisz sobie w Zakładkach. Używaj exe. Aktualizuj (przy zamkniętych przeglądarkach) dwa pluginy - jeden dla Internet Explorera (active x, ax) i drugi dla Plugin-based browsers (np. Opera, Firefox)

 

Czasem, żeby Flasha naprawić trzeba go najpierw odinstalować: http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Flash-Player-Uninstaller,Program,Windows,33983.html

 

Aha. Żeby w czasie instalacji jakiegoś potrzebnego Ci programu nie doinstalowywało Ci zbędnego śmiecia (u Ciebie McAfee Security Scan Plus, bo np. zapomniałaś czegoś odznaczyć przy instalacji) zainstaluj sobie Unchecky: http://www.dobreprogramy.pl/Unchecky,Program,Windows,51122.html . Nie jest idealny, ale jeśli klikasz "Next" - "Next", bo nie wiesz co odptaszkować, to chroni Cię przed toolbarami, podmianą stron startowych w przeglądarkach, czy innym adware.


(Atronics) #8

dodatkowo tutaj możesz poczytać jak i czego nie instalować :slight_smile: (nie klikać bezmyślnie next next)