Nie mogę zaktualizować sterowników do karty graficznej

(agaopo) #1

Karta GeForce gtx 770. Problem wlaściwie mam od samego początku tzn od momentu kupna. Sterowniki jakie mi działają na tej karcie to 331. Próba zainstalowania wyższych kończyła się czarnym ekranem i powrotem do starszej wersji sterowników.

Troche mnie to denerwowało,ale nie aż tak bardzo,bo wszystko działało na starszym sterowniku. Dzisiaj syn zakupił Fifę 16 i gra sie nie uruchamia,bo sterownik jest nieaktualny. Syn spróbował zainstalować najnowszy tzn 355. Sama instalacja przebiega bez zarzutów, tak jak poprzednio, ale po ponownym uruchomieniu kompa znowu czarny ekran i jedyne co zostaje to instalacja 331,ale tak jak pisałam wyżej gra wtedy nie działa.

Mój komp:

1. win 7 64 bit
  2. Gigabyte GA-890GPA-UD3H
  3. 8 giga Goodram 1333
  4. amd phenom II x4 955
  5. fortron 500
  6. GeForce gtx 770.

(MacGregor) #2

A co z “czystą” instalacją zamiast aktualizacji?

(Indy) #3

j.w. - czysta instalacja

I napisz co masz na myśli jako czarny ekran.

Może masz podpięty monitor pod “drugie” wyjście karty i nie załącza się samoczynnie

(agaopo) #4

Robiłam też czystą instalację,ale to nic nie daje.

Po zainstalowaniu sterownika muszę uruchomic ponownie komputer.

Uruchamiam, dochodzi do loga windowsa i po paru sekundach mam tylko czarny ekran.

Muszę uruchomić kompa w trybie awaryjnym i powrócić do sterownika 331. Wtedy wszystko dziala.

Problem z kablem odpada,bo przez pół roku działało i nadal działa na starych sterach.

Może źle odinstalowuję sterownik. Robię to poprzez ccleaner i może coś zostaje i z nowym sterownikiem się “gryzie”.

Jest jakiś program,ktory znajdzie i wywali niepotrzebne rzeczy po sterownikach nvidii?

(MacGregor) #5

spróbuj użyć tego 

http://www.dobreprogramy.pl/Driver-Cleaner,Program,Windows,11540.html

(agaopo) #6

A to będzie działałao na win 7? Ja nie jestem zaawansowanym użytkownikiem i nie chciałabym czegoś zepsuć.

(JeyJey) #7

Nie ma to jak polecać 11-letnie /cenzura/.

Przeczyść system ze sterowników programem DDU.

(agaopo) #8

Kurcze dalej nic nie pomaga

(Indy) #9

Spróbuj podłączyć jakieś urządzenie do drugiego wyjścia karty graficznej (drugi monitor lub tv, lub ten sam monitor przez inne wejście) i sprawdź czy przypadkiem na nim nie pojawia się obraz.

(JNJN) #10

A system W7 masz zaktualizowany do najnowszego i masz najnowszy NetFramework?

Na działającym sterze 331 zresetuj w menu monitora jego ustawienia do fabrycznych - opis instrukcja obsługi monitora?

Może nowszy ster ustawia rozdziellczość lub odświeżanie monitora,którego on nie obsługuje?

Spróbuj steru w wersji 340,52.

(agaopo) #11

Pomysłów już nie miałam, więc zrobiłam format. Tak,czy siak był w planie,bo juz dosyć długo go nie robiłam.

Na czystym,zaktualizowanym windowsie też nie mogę zainstalować najnowszych sterowników. Efekt ten sam,czyli logo win,a potem czarny ekran. Nie działają żadne sterowniki powyżej 331.65 O dziwo po formacie działa fifa. Komunikat o nieaktualnym sterowniku wyskakuje,ale jak dam ok to gra się uruchamia. Przed formatem jak klikałam ok to gra się uruchamiała,ale po 20 sek wywalało do pulpitu i myślałam,że to wina sterownika. Okazało się,że w systemie coś było nie tak.

Pomimo starych sterownikow zostawiam tak jak jest. Zależalo mi tylko na uruchomieniu gry. Dziękuję.

(hirem) #12

Miałem podobną przygodę, na jednym z zestawów komputerowych. Czyli też od nowości, były problemy ze sterami do grafiki. Tylko na jednej wersji ster. graf., komputer działał płynnie. Każdy inny sterownik powodował różnorakie problemy. Między innymi na każdym innym ,od tego jednego sprawdzonego. Nawet jak się dało zainstalować, bo różnie było, ale na każdym innym który dał się zainstalować. Były problemy z płynnością gier nawet proste, choćby, gra icytower. Dopiero ta jedna wersja  sterownika sprawdzona, dawała płynność gier i nie tylko. Potem okazało się przypadkowo, że winna była płyta główna, a konkretnie chipset, któryś mostek sterujący pcie, do którego była podłączona grafika. Więc w Twoim przypadku, można też prawdopodobnie stawiać, na uszkodzony, felerny egzemplarz płyty głównej, bądź grafiki, tym bardziej że tak miałaś od nowości podobnie jak u mnie. Czyli można wykluczyć uszkodzenie, po jakimś okresie użytkowania. Jak i przyczyna systemowa, jak po formacie dało płynność gry ale dalej jest problem z innymi sterownikami, oprócz tego jednego na którym chodzi dobrze. Miałem w okresie gwarancyjnym w serwisie, ale oczywiście nie przyznali że coś jest nie tak, bo ogólnie chodziło. Wtedy nie wiedziałem ze serwis może tak lecieć w kulki. Ale taka praktyka jest chyba do dzisiaj, chyba że ktoś obeznany, to nie da sobie w mówić. A wtedy w tamtych latach to były, dla mnie początki z komputerami. No i nie wiedziało się o forach, na których można się zapytać, poradzić bardziej doświadczonych.