Nie mogę zalogować się do windows 7

Miałem na jednym dysku na dwóch różnych partycjach zainstalowane 2 różne systemy: xp i windows 7. Chciałem pozbyć się xp, więc dlatego przez instalatora usunąłem partycję na której był windows xp, ale teraz nie mogę zalogować się do windows 7, ponieważ za każdym razem system chce startować z płyty pomimo iż w biosie ma ustawiony start z dysku twardego. proszę o pomoc

Może rozwaliłeś sektor rozruchowy Win 7 i trzeba go naprawić, czy tryb awaryjny Win 7 działa ??

jak odpalam komputer to pojawia się boot from cd/dvd, wię c chyba tryb awaryjny nie działa

I co się dalej dzieje, wyskakuje komunikat “press any key to continue…” , czy jak przeczekasz ten komunikat to coś się dzieje, może masz ustawiony szybki boot na CD/DVD, jest to ustawienie kolejności bootowania bez wchodzenia do BIOS.

nie wyskakuje i nic dalej się nie dzieje

jak to sprawdzić?

Czy jak włączasz kompa to podczas Logo producenta, na dole wyświetla Ci się kilka opcji, jedna dotycząca wejścia w BIOS, czasem pojawia się jeszcze info. na przykład “press F12 to enter boot screen” lub podobnie, przeważnie u każdego producenta wygląda to trochę inaczej, poszukaj tej opcji (może jej nie być), jeżeli jest i ją przestawisz i problem nadal będzie występował to myślę że trzeba będzie spróbować naprawić sektor rozruchowy Win 7.

wyświetla się m.in. pod DEL Bios Setup, pod F12 Boot Menu. Co mam przestawić?

Jakie tam masz ustawienia, co jest na pierwszym miejscu, ustaw HDD jako pierwszy, zobacz co się stanie :wink:

HDD jest jako pierwszy i nic się nie zmienia

Wrzuć płytę z 7 do napędu, wybierz opcję “Repair Computer”, powinno naprawić z automatu, jak nie to napraw ręcznie: Klik, dotyczy Visty ale w 7 jest identycznie, zastosuj metodę z CMD, wiersz poleceń znajdziesz jako opcję w panelu naprawczym :wink:

z automatu nie chciało naprawić, więc próbowałem ręcznie i wpisywałem do wiersza poleceń:

1 - bootrec /fixboot (odpowiedź: Element not found);

2- bootrec /fixmbr (odpowiedź: The operation completed successfully);

3 - bootrec /rebuildbcd (znalazł Windows installations: 1 [1] C:\Windows oraz pytał czy dodać instalację do boot list, więc wybierałem Y [YES], potem wyskoczyło Element not found).

Nic to nie dało, ponieważ od nowa chce się bootować z płyty. POMOCY! !!