Nie mogę zgrać filmów z aparatu

Nie mogę zgrać filmów z aparatu Canon A560. próbowałem Windowsem, różnymi programami i nic. Albo wyskakuje jakiś błąd, ale komunikat, że urządzenia nie działa, albo program się wyłącza. Nie wiecie jaka może być tego przyczyna? Usunąłem wszystkie sterowniki canona i to samo. Zainstalowalem od nowa-to samo

Możesz dokładnie napisać jakie komunikaty wyskakują? Masz na pewno aktualne sterowniki?

Tak aktualne. jak kopiuje normalnie Explorerem to wyskakuje (przy przenboszeniu filmów) urządzenie podpięte do komputeraz nie działa. Może być złe napięcie na portach USB?

A próbowałeś softem od aparatu? :mrgreen:

Ja ze swojego aparatu mogę zrzucić zdjęcia na dysk dopiero jak go podłącze pod USB i uruchomię jego włącznikiem. Sprawdź czy to u Ciebie zadziała. Jeszcze jedno… Czy aparat jest widoczny “moim komputerze”?

Czy na pudełku z aparatem nie miałeś przypadkiem napisu, że przed podłączeniem aparatu do komputera należy zainstalować oprogramowanie…: !!

Ze sterami, programami do zrzucania zdjęc to samo. Aparat jest włączony żeby zgrywac zdjęcia. Aparat jest widoczny w moim komputerze.

Może to być przyczyną że używam przedłużacza usb do którego podłączyłem aparat?

Masz czytnik ?

W tym wypadku to najlepsze rozwiązanie.

Bądź też masz uszkodzony port USB. Podobny objaw miał wcześniej miejsce ?

Tak, z tym samym aparatem kilka tygodni temu. Ale po podpięciu pod inny port wszystko chodzilo ok az do przedwczoraj