Nie mogę zgrać filmów z aparatu

(Czarna Owca Qwerty) #1

Nie mogę zgrać filmów z aparatu Canon A560. próbowałem Windowsem, różnymi programami i nic. Albo wyskakuje jakiś błąd, ale komunikat, że urządzenia nie działa, albo program się wyłącza. Nie wiecie jaka może być tego przyczyna? Usunąłem wszystkie sterowniki canona i to samo. Zainstalowalem od nowa-to samo

(system) #2

Możesz dokładnie napisać jakie komunikaty wyskakują? Masz na pewno aktualne sterowniki?

(Czarna Owca Qwerty) #3

Tak aktualne. jak kopiuje normalnie Explorerem to wyskakuje (przy przenboszeniu filmów) urządzenie podpięte do komputeraz nie działa. Może być złe napięcie na portach USB?

(Gugu007) #4

A próbowałeś softem od aparatu? :mrgreen:

(system) #5

Ja ze swojego aparatu mogę zrzucić zdjęcia na dysk dopiero jak go podłącze pod USB i uruchomię jego włącznikiem. Sprawdź czy to u Ciebie zadziała. Jeszcze jedno... Czy aparat jest widoczny "moim komputerze"?

(Hashimoto) #6

Czy na pudełku z aparatem nie miałeś przypadkiem napisu, że przed podłączeniem aparatu do komputera należy zainstalować oprogramowanie...: !!

(Czarna Owca Qwerty) #7

Ze sterami, programami do zrzucania zdjęc to samo. Aparat jest włączony żeby zgrywac zdjęcia. Aparat jest widoczny w moim komputerze.

Może to być przyczyną że używam przedłużacza usb do którego podłączyłem aparat?

(Kpr2877) #8

Masz czytnik ?

W tym wypadku to najlepsze rozwiązanie.

Bądź też masz uszkodzony port USB. Podobny objaw miał wcześniej miejsce ?

(Czarna Owca Qwerty) #9

Tak, z tym samym aparatem kilka tygodni temu. Ale po podpięciu pod inny port wszystko chodzilo ok az do przedwczoraj