Nie mogę zmienić karty sieciowej

Witam. Mam pewien problem dotyczący mojego internetu. Mianowicie…dzisiaj dostałem nowego kompa z Windows’em 7, którego podłączyłem do mojego modemu za pomocą kabla. Niestety nie idzie po mojej myśli. Gdy komputer został podpięty do modemu, wyskakuje powiadomienie, że nie ma neta. Próbuję wyłączać i włączać kartę sieciową aby się połączyło. Niestety nic nie działa. Poszukałem w papierach od modemu (Livebox TP) i znalazłem płytę ze sterownikami do m.in. Windowsa 7. Na początku idzie łatwo, ale nie mogę dalej zainstalować. Wyskakuje powiadomienie, że mam już jakiś sterownik w komputerze i muszę go odinstalować, aby zastąpić go tym nowym co jest na płycie. Wchodzę w menedżera urządzeń i odinstalowuje takową kartę sieciową. Wyłączam komputer (zgodnie z instrukcjami) i ponownie wchodzę na mój profil. Niestety, sekundę po wejściu (zanim zdążę cokolwiek zrobić) wyskakuje powiadomienie, że sterownik, którego dopiero co odinstalowałem jest ponownie zainstalowany na komputerze. No i tu jest pies pogrzebany. Nie mogę dalej zainstalować sterownika, bo już jeden mam. A ten jeden który mam na kompie po każdym uruchomieniu się instaluje ponownie na swoje miejsce. Nie wiem co robić. Nie mam internetu na tamtym kompie, nic nie mogę ściągnąć i w dodatku jestem w kropce. Pomóżcie…

arifutokume , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Nic z tych rzeczy. Muszę usunąć aktualny sterownik karty sieciowej aby zainstalować inny, kompatybilny z moim modemem. Tylko że nie mogę go usunąć, bo cały czas po włączeniu komputera instaluje się na nowo.

Skoro system sam instaluje sterownik do karty sieciowej i nie marudzi, że jest nieprawidłowy i/lub nie będzie działał, to czemu coś jeszcze kombinujesz? A zwłaszcza, dlaczego instalujesz sterownik karty sieciowej z płyty dostarczonej z Liveboxem? Jedno z drugim ma niewiele wspólnego przecież. Livebox to router i jako taki żadnych sterowników nie potrzebuje, a karta sieciowa… skoro podpinasz się kablem to prawie na pewno do jakiejś zintegrowanej z płytą główną. A do takich sterowniki zawarte są w systemie. Chyba trzeba mieć wyjątkowego pecha, żeby Windows 7 nie znalazł “u siebie” sterowników od zintegrowanej karty sieciowej.

To prawda, tylko że w moim przypadku, to płyta z oprogramowaniem do liveboxa marudzi, że już jeden sterownik jest. A może trzeba skonfigurować liveboxa?