Nie mogę zmienić rozdzielczości ani odświeżania monitora

Witam. mam taki problem gdyż po zainstalowaniu visty system ustawił sobie od razu rozdzielczość 1280x1024 i odświeżanie 60hz a ja chciałbym sobie zmienić na 1024x768 75hz tylko nie moge bo jak klikne żeby zmienić to pojawiają mi się takie kolorowe paski na monitorze i musze robić reseta :frowning: Sterowniki do grafiki wgrane najnowsze. Ktoś wie co może być nie tak?

Odświeżanie jest uzależnione od monitora a przy zmianie rozdzielczości co się dzieje? może stery źle działają pod vistą?

jak zmieniam rozdzielczość na mniejszą to tak samo się dzieje. sterowniki najnowsze ze strony nvidia pod viste.

ten problem ma powiązanie z tym:

viewtopic.php?f=22&t=223019

a co się dzieje jak zmieniasz tylko rozdzielczość - bez podnoszenia odświeżania

Może na początek powiedz jaką masz karte graficzną. Możliwe, że przyczyną mogą być sterowniki.

słuchajcie zmniejszyłem taktowania karty graficznej z 540/750 na 500/700 i zmieniłem rozdzielczość i odświeżanie i nie ma pasków bo gdzieś wyczytałem że na ge forcach od galaxy 7900gs tak się dzieje bo mają za duże taktowania. no ale jest jeden mały problem ponieważ gdy zmniejsze te taktowania w programie riva tuner to po ponownym uruchomieniu komputera one znowu się zmieniają na standardowe czyli na 540/750 co zrobić żeby cały czas były 500/700 ?

karte mam Ge Force Glaxy 7900GS Zalman 1,2ns 256mb/256bit a sterowniki najnowsze.

a sorry, podałeś link, widze że GF 7900 GS.

Do słabszych kart nie powinno sie wgrywać najnowszych sterowników, bo występują wtedy różne błędy.

Wypróbuj te stery: http://www.nodevice.com/driver/GeForce_ … 37251.html Mam nadzieje, że będzie wszystko śmigać :wink:

no ale to jednak nie sterowniki tylko taktowanie karty. ktoś wie jak je na stałe zapisać to zmniejszone?