Nie mogę zmienić rozmiaru partycji C programem Paragon Parti

Witam mam taki problem chciałem zmienić rozmiar partycji C zmniejszyć,robiłem to programem Paragon Partition Manager 7,według opisu w KŚ Ekspert.Dysk jest SATA i po wykonaniu wszystkich czynności wychodził komunikat że niektóre pliki są w użyciu i trzeba restartować komputer,ok program się uruchomił po restarcie przed windowsem coś tam zrobił i niby wszystko dobrze bez błędu,ale niestety rozmiar partycji dalej taki sam :frowning: .Wcześniej robiłem coś podobnego na drugim dysku który mam też podłączony ale na IDE i tam bez problemu zmiany poszły bez jakiejkolwiek straty plików,bo o to mi również chodzi.Ma ktoś jakiś pomysł jak to zrobić żeby odniosło skutek?Dziękuje za odpowiedzi.

Proszę zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Nie zmienisz rozmiaru partycji, której aktualnie używasz, czyli tej na której masz system. Tak mi sie wydaje, bo kiedyś też tak chciałem zrobić :slight_smile: Ale nie pamietam już dokładnie tego.

zmienisz i to bez problemów sam zrobiłem tak że zwiększyłem paragonem partycje c

:wink:

kurcze właśnie mam problem wiem że powinno się dać zmienić bo pisze w gazetce o tym ,nawet jak są pliki używane to wtedy robi się restart kompa i Paragon robi to przed uruchomieniem systemu i tak właśnie jest robi to ,ale wielkość partycji zostaje taka sama.To mnie właśnie dziwi. :oNa drugim dysku też mi napisał że niektóre pliki są w użyciu i muszę restartować kompa,ale tam poszło wszystko ok,tylko dysk jest na kontrolerze IDE,a ten na SATA I może tu jest problem,chyba ze mam za duży bałagan w systemie,ale to chyba nie powinno mieć wpływu.

To może mieć wpływ, 8) przed wykonaniem jakichkolwiek operacji zalecana jest wcześniejsza defragmentacja partycji.

Zrobiłem defragmentacje ,ale nic nie pomogło :?