Nie mogę znaleźć opcji podkręcenia cpu w biosie

(Dzierzkiewicz) #1

Witajcie. Dziś chcę się zabrać za podkręcenie mojego obecnego procka czyli AMD Athlon X2 4200+ (2x2.2Ghz). Wiem już co i jak znalazłem super poradnik i już w miarę to ogarnąłem lecz nie mogę w moim biosie znaleźć opdji podręcanie procka itp ; /

Mam płytę główną MSI N1996 dokładnie taką : http://pl.msi.com/product/mb/K9AGM2-F---L.html

A rodzaj biosa to copyright 1985-2006 v.02.61. Nie mogę znaleźć za gromy zakładni z ustawieniami CPU ;/

Tu łapcie zdjęcie głownego ekranu biosa:

Proszę o pomoc i z góry dziękuję :slight_smile:

(Piter9713) #2

Coś mi mówi, że ta płyta nie ma opcji przetaktowania procesora, możesz co najwyżej zmniejszyć timingi pamięci RAM (i tak w dość wąskim zakresie parametrów).

(przybylas) #3

Jak jesteś w ustawieniach boisu użyj jednej z tych kombinacji klawiszy żeby zobaczyć ukryte opcje:

CTRL + F1

FN + F11

FN + F12

ALT + F1

SHFT + F1.

może zadziałają, a jak nie to znaczy że Twoja płyta nie ma możliwości podkręcania CPU.

(Xparanienormalnyx) #4

Najwidoczniej płyta nie jest dedykowana dla overclockerów. Ale popatrz co masz w zakładkach advanced...

PS: Copyright nie jest nazwą biosu, znajomość języka angielskiego się kłania :wink:

(Dzierzkiewicz) #5

Niestety nic nie podziałało więc nic z tego ; / Możecie mi poiwedzieć coś o tej płycie? http://allegro.pl/plyta-glowna-asrock-a ... 57410.html

Tu coś czytam że działa am2 i am2+ i jest z\wzmianka o AM3. To możliwe że te 3 rodzaje procesorów do tej płyty wejdą? I dodatkowych informacjach coś pisze o configuracji Cpu. To jest overclicking? :smiley: Słaby jestem w te klocki więc wolę zapytać :slight_smile:

(Xparanienormalnyx) #6

Chcesz zamienić płytę z PCI-E na płytę z AGP? :lol:

Może tak, podaj dokładną konfigurację zestawu i opisz po co chcesz się bawić w OC procesora, wtedy doradzimy ci konkretniej.

(Piter9713) #7

Zamieniłby stryjek siekierkę na kijek :stuck_out_tongue:

http://allegro.pl/plyta-glowna-dfi-lanp ... 60097.html :slight_smile: .

(Dzierzkiewicz) #8

Mam tak:

Amd athlon 64 x2 4200+ 2x2.2ghz

Karta : gforce 9500gt

Płyta: msi n1996

Zasilacz 420w nazwy nie wiem bo bym musiał go wyjac

Ram 2gb

Ogólnie chcialem podkrecic procka aby gry lepiej chodziły na tym kompie . Dorzucił bym ramu i by na razie starczylo. Teraz nię mam pieniędzy lecz nie długo chce całkiem nowego kompa na płycie z am3 i ddr3

(Xparanienormalnyx) #9

Więc kupując płytę którą podałeś wyżej pozbawiłbyś się możliwości podłączenia obecnej karty graficznej, a jako że port AGP jest starszy, to musiałbyś kupić siłą rzeczy słabszą kartę.

A żeby gry lepiej ci chodziły, kup lepszą kartę graficzną, to ona jest tu wąskim gardłem, podkręcając proca nic nie zyskasz. Jaką kwotę możesz na to przeznaczyć?

(Piter9713) #10

Skoro masz w planach kupno nowego zestawu to nie opłaca się już inwestować w ten co masz :).

(Dzierzkiewicz) #11

Na plyte , karte i procka i ram bd mial okolo 700-800zl reszta pojdzie z mojego obecnego kompa

(Piter9713) #12

Super rakiety nie sklecisz z takiej kwoty, lecz na pewno będzie szybszy od Twojego obecnego peceta.

(Xparanienormalnyx) #13

Sama karta graficzna nadająca się do gier to 400-600zł kolego :wink: