Nie mogę zresetowac komputera

Przy próbie resetu systemu komputer wyłącza się i zapisuje bez problemu.

Gdy uruchamia się ponownie poprawnie uruchomi się BIOS i przetestuje to co ma przetestować i w momencie gdzie powinno się zacząć uruchamianie systemu następuje black screen. Jedyne wyjście z niego to wyłączenie zasilania na listwie.

Co może być skopane?

Zresetuj BIOS, najlepiej wymień baterię na nową.

Komputer nie odpali, choć bardzo chce, jeżeli uszkodzeniu ulegnie pamięć RAM.

Pamięci RAM są sprawne.

Co ma bateria do kości ram?

Kiedy bateria jest słaba, komputer też się nie uruchomi, to tylko sugestia. Najpierw trzeba sprawdzić

najprostsze rzeczy.

Zatem polecam jednak zresetować BIOS (pomijając już nową baterię, sam reset)

Przy okazji pytanie, czy przypadkiem nie wymieniałeś jakiegoś podzespołu np: grafiki, dysku itp ?.

komputer uruchomi się nawet na wyładowanej baterii, jeżeli tylko będzie podłączony do sieci elektrycznej

przeanalizuj plik minidump

co to jest,jak i czym to zrobić znajdziesz w sieci

jeżeli pliku minidump nie ma w folderze minidump, wtedy problem jest sprzętowy a nie programowy :lol:

Uruchomi się, tylko windowsowy budzik będzie złe godziny wyświetlał.

No i oczywiście nie zapiszesz zmian w biosie bo wyłączenie komputera bez baterii to jak załadowanie domyślnych ustawień biosu.

Nie mam pliku minidump, więc problem jest gdzieś wewnątrz,

ostatnio dołączyłem dodatkowy dysk twardy, pewnie to z nim mam problem.

Czyli źródło problemu znalezione.

jeżeli nie ma pliku minidump problem jest sprzętowy

jeżeli bluescren wystąpił po podłączeniu dysku,a wcześniej nie było żadnych problemów to prawdopodobnie winny jest dysk i od niego trzeba zacząć :smiley:

dakum67 to nie był blue screen a black screen(czyt. czarny obraz i nic więcej).

a jak jest blue scren to jest niebieski obraz i białe cyferki i literki

czym się różni jedno od drugiego skoro system sie nie uruchamia…?

dakum67 blue screen zawiera informacje co spowodowało błąd i gdzie go szukać.

black screen natomiast nic nie pokazuje.

Odłączenie dysku nie pomogło,baterie wymieniłem również nic nie dało.

Co dalej robić?

Przywróć ustawienia fabryczne BIOS-u.

Pytanie dodatkowe: czy przy black screen, w lewym, lub prawym górnym rogu ekranu nie ma, czy jest

pozioma kreska (może migać lub nie).

Możliwe, że masz uszkodzoną tablicę partycji, choć… tu się powstrzymam tymczasowo.

Po przywróceniu ustawień BIOS-u, koniecznie spróbuj “odpalić” jakikolwiek program (np:GParted, system linuks) live CD/DVD, albo instalatora Windowsa.

Nie ma kreski, Próbowałem odpalić Gparted ale nie zadział, komputer nie zareagował.