Nie mogę zrobić formata dysku

(Gs Xeno) #1

Witam,

Kiedyś kupiłem sobie komputer dell i postanowiłem że zrobię formata. Jak już mam ten niebieski ekran jest ta jakby "tabela" z moimi dyskami to wybieram C: i naciskam enter i zamiast kilku propozycji: sformatuj dysk i zastostosuj NTSC(jakoś tak) to jest usuwanie starego windowsa i zainstalowanie nowego(mniej więcej tak jest) . Klikam to i usuwa się stary windowsa i wtedy kopiują się jakieś pliki i wtedy się restartuje komputer i zaczyna się instalacja. Po instalacji komputer tak samo się zacina jak wcześniej... Odrazu powiem że nie mam pojęcia jak obsługiwać tego biosa w dellu(jest całkiem inny)(a w normalnym biosie trzeba ustawić first boot device na cd-rom) dlatego mam takiego windowsa co jak włożę płytkę to odrazu jest te niebieskie okienko instalacyjne z takimi propozycjami: zainstaluj system windows,dowiedz się więcej o procesie instalacji i kilka innych. Szukałem na necie jak zrobić formata na dellu i znalazłem taki poradnik: https://www.youtube.com/watch?v=ZnrMrbxPlZg tylko że zamiast w tym boot device menu jest 1. Normal 2.Hard-Disk Drive C: 3.IDE CD-ROM Device 4.System Setup 5.IDE Drive Diagnostics 6.Boot To Utility Partion . A u gostka w poradniku są inne opcje

PS. Jest to windows xp professional sp2

PS2. Jest to Dell Dimension 2400

PS3. W załączniku macie wygląd biosa

Liczę na waszą pomoc

post-279414-0-55465000-1433319038_thumb.

(ADR1991) #2

To usuń tę partycję klawiszem D i utwórz nową.

(Gs Xeno) #3

Nacisnąłem D i wyskoczyło mi to

Instalator nie może wykonać żądanej operacji na wybranej partycji. Ta partycja zawiera tymczasowe pliki instalacyjne wymagane do ukończenia instalacji.

-Naciśnij klawisz Enter, aby kontynuować

(j24) #4

Więc należy spytać:

1. Ustawiłeś sobie w BIOS pozycję 3 co piszesz IDE CD-ROM Device aby ci startował z płyty??

2. Czy tobie przy tych próbach, komputer startuje nie z płyty tylko płytę uruchamiasz mając uruchomionego starego Windowsa bo dla mnie dalsze wyjaśnienia co piszesz o komunikatach z instalatora tak by sugerowały.

Jeżeli moje pytanie 2 jest trafne to oczywiste jest że nie dokonasz formatowania dysku C anie nie usuniesz tej partycji.

(Gs Xeno) #5

1.Nie nie ustawiłem

2.Musze uruchamiać z windowsa ponieważ nie startuje mi na początku

Chyba zaczynam rozumieć. Potem to sprawdze bo nie mam czasu teraz

Ale mam nadzieję że dobrze mówisz

(ADR1991) #6

Ustaw tak jak na tym filmiku w 0:43 https://www.youtube.com/watch?v=cPaNvNsNy_Q i powinno ruszyć z płyty.

Albo w bootmenu wybierz IDE CD-ROM Device i też powinno być ok.

(Anawald) #7

Też miałem kłopot z formatowaniem dysku ale jest prosty i szybki sposób.Jeżeli masz albo możesz pożyczyć Płytę Ratunkową-KomputerŚwiat z 2014r to ładujesz ją uruchamiając komputer z jednoczesnym wciśniętym klawiszem F8.Na płycie jest m.in funkcja formatowanie-głębokie lub szybkie.Zawsze wybierz głębokie.Robi to dość szybko /podaje aktualny czas/i skutecznie.Oczywiście najpierw ustawiasz w biosie bootowanie jako pierwsze ze stacji dysków

(j24) #8

W tej sytuacji wszystko jest jasne jak słońce i podpowiadanie dodatkowych cudownych rozwiązań jest zbędne. (Ja nie twierdze że Anawald się myli, bo wierzę, że nie, ale po co szukać dodatkowych sposobów jak jest prosty ten podstawowy).

Jak masz uruchomionego starego Windowsa więc oczywiste jest że nic nie skasujesz bo przecież Windows ma pełne zabezpieczenie przed samozniszczeniem. 

Twoja odpowiedź na moje 1 pytanie pociąga za sobą konsekwencje zamieszczone w 2.

(Gs Xeno) #9

posłuże się tym filmikiem ADR1991 i napisze czy działa. Tylko o co chodzi na tym filmiku 0:56-1:31 ? 

TERAZ mi już odczytało na początku ! Tylko że dalej problem występuje (Instalator nie może wykonać żądanej operacji na wybranej partycji. Ta partycja zawiera tymczasowe pliki instalacyjne wymagane do ukończenia instalacji. Naciśnij klawisz Enter, aby kontynuować)

(rgabrysiak) #10

Cześć,

Jak już usunąłeś wszystkie partycje, to teraz uruchom komputer z płyty i zainstaluj system.

(Atronics) #11

a taka metoda by Tobie nie pomogła 

http://forum.dobreprogramy.pl/wymazanie-dysku-twardego-programem-activkilldisk-t367772/

(Gs Xeno) #12

ja nie będąc świadomy sformatowałem dysk i teraz mam taki error 

BOOTMGR is missing

Press Ctrl+Alt+Del to restart

To może pomóc w tym błędzie? -->  BOOTMGR is missing Press Ctrl+Alt+Del to restart

Posłużę się poradnikiem altronics i dam znać

(Amaterasu) #13

Pewnie padł program rozruchowy (na małej partycji, którą tworzy Windows i to bez wiedzy użytkownika). Zainstaluj na nowo i powinno być.