"Nie możemy zalogować się na twoje konto"

Witam,

Dzisiaj zresetowałem sobie komputer po tym jak tam antywirus malwarebytes mnie o to prosił i okazało się że po tym nie mogłem się zalogować na konto Microsoft. Wyświetliło mi się że nie mogę się zalogować i że zazwyczaj problem schodzi po reloginie, ale u mnie tak to nie zadziałało. Więc utworzyłem konto lokalne administratora i do tej pory próbowałem róznych rzeczy… np zmienianie jakichś tam wartości profilów w rejestrze, próbowanie ręcznego zalogowania się na konto Microsoft, jakieś tam komendy na cmd itp itd… i nic. Więc proszę o pomoc ostatecznie was, ponieważ sam nie potrafię się uporać z tym problemem… zdziwiło mnie tylko to że sposób ze zmienianiem tam rejetru i tych rozszerzeń kluczy nie zadziałał a praktycznie u każdego działał… Liczę na jak najszybszą odpowiedź, ponieważ jestem tutaj bardzo ograniczony co mnie denerwuje. Dziękuję.

Masz rację, jesteś tutaj bardzo ograniczony. Podaj chociaż te “jakieś” komendy i co jest dokładnie problem - tj. jaki błąd wyskakuje.

No komendy to sam nie pamiętam jakie ale coś tam recoveryhealth bo ktoś takie dawał na podobny problem i ja spróbowałem i nic to nie dało. W rejestrach zmieniałem rozszerzenia kluczów i jakieś tam wartości, ręczne próbowanie zalogowania się na konto microsoft ale cały czas wyskakuje błąd że jest problem i masz ponów próbę i anuluj… Błąd dokładnie to jest taki że loguje się, pisze ładowanie ustawień windows czy coś tego typu w sensie że ładuje moje wszystkie pliki itp itd potem pojawia mi się pulpit z komunikatem że jest błąd logowania i że go rozwiążesz poprzez wylogowanie się i poprzez ponowne zalogowanie się, lecz jak napisałem u mnie to nic nie dało. Mam nadzieję że tyle informacji starczy.

Miałem przed chwilą to samo, na wszystkich kontach użytkowników i administratora “Nie można się zalogować do twojego konta…” i uruchamia się na koncie tymczasowym.
Rozwiązanie znalazłem przypadkiem dzięki programowi do fakturowania, który wymaga ustawienia wyświetlania krótkiej daty jak w Win7 i wcześniejszych: rrrr-MM-dd.
Okazało się że win 10 (instalowany jako upgrade z win7) zainstalował sobie aktualizacje i wyrzucił ustawienia krótkiej daty inne niż dd.MM.rrrr
Po ręcznym wstawieniu właściwego formatu konta użytkowników znów działają poprawnie, oprócz mojego na którym wcześniej próbowałem innego podejścia, ale straciłem jedynie spersonalizowany pasek zadań i historię przeglądania z jednej przeglądarki.
Na wszelki wypadek dodałem też dodatkowe konto administratora - w przypadku kolejnej niespodzianki stracę najwyżej ustawienia pustego konta.