Nie możliwa zmiana tapety


(Einsteinps) #1

Ostatnio wpadło mi pare trojanów i troszkę namieszały w windzie m.in. jak klikałem prawym myszy na pasku start to nie miałem wyboru "Menager zadań" - był nieaktywny ale już w rejestrze to włączyłem. Jescze jedna rzecz mi się wyłączyla - mozliwość zmiany tapety. Otóż pole wyboru jest przyciemnione (nieaktywne) i nawet suwak szywno stoi. Jedynie mogę je rościągać itp. Załączony screen wiecej wytłumaczy. Któryś z tych trojanów to zrobił i chyba podobnie jak z menagerem zadań w rejestrze wyłączył możliwość zminy tapety. Wie ktoś jak to włączyć??

18st1.th.gif


(inż. Piniol) #2

http://forum.dobreprogramy.com/viewtopic.php?t=33827


(Qbek50) #3

przeskanuj dysk tym i wywal wszystko :

Panda

Kaspersky

mks_vir

CWShredder 2.15

SpyBot - Search & Destroy v1.4 PL

Ad-aware SE Personal 1.06

PestPatrol

potem wrzuc log z HijackThis 8)

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654


(Taddek8) #4

Tym raczej tego nie usuniesz.Byłem w takiej samej sytuacji.Trzy dni sie męczyłem w końcu przeinstalowałem system/gdybym to zrobił wcześniej oszczędziłbym sobie czasu/.


(Misterdam) #5

Dodatkowo zainstaluj np. taką kombinację :


(Kuz5) #6

Miałes jakaś dziwna tapete, opisz dokładniej swój problem

Wejdź w: panel sterowania>>>ekran>>>pulpit>>>dostosuj pulpit>>>sieć web>>>tu zaznaczasz wszystko w okienku i usuwasz prócz Moja bieżąca strona…

No i oczywiście musowo wklej loga :arrow: HijackThis 1.99.1 opis jak to zrobić masz TUTAJ


(Einsteinps) #7

To jest sytuacja identyczn jak w tym poscie: http://forum.dobreprogramy.com/viewtopic.php?t=33827

komp był zawirusowany. Ale już nie jest bo skanowałem go NOD’em32 z aktualną bazą wirusów. HiJackThis’em komp też skanowany i wszyskto co podejrzane to dałem na “fix” tak więc komp jest już czyściusieńki - zero lewych procesów, po skanowaniu HiJackThis’em nic nie wykrywa już. I tyle. Mówię Wam, że po prostu jeden z tych trojanów narzucił swoja tapete i zablokował możliwość zmiany jej. Podobnie też zablokowany byl dostęp do “Menagera zadań” (aby nie można było tego trojana wyłączyć) Wirusy zostały usunięte ale żaden program nie jest w stanie usunąć szkód wywołanych przez te szkodniki. Stąd też nadal nie było dostępu do “menagera zadań” i możliwości zmiany tapety. Menagera zadań uaktywniłem w rejestrze. Była wartość “1” przy “DisableTaskMgr” czy jakoś tak. Zapewne podbna systuacja jest i z tymi tapetami pewnie w rejestrze jest wyłaczona możliwość zmiany tapety i tyle tylko pytanie w którje ścieżce w rejestrze.

P.S.

Moze ktoś “zapodać” screenem z rejestru a konkretnie z otwartej ścieżki: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\ActiveDesktop <— właśnie podejrzewam, że to w tej ścieżce coś nakrecił ten wirek.

AHA ADMIN/MODERATOR: CHYBA JEDNAK ŹLE ZROBIŁEŚ, ŻE PRZENIOSŁEŚ MÓJ TOPIC BOWIEM TEN TOPIC CHYBA RACZEJ NIC NIE MA DO CZYNIENIA Z BEZPIECZEŃSTWEM A JUŻ NA PEWNO NIE Z HijackThis’em!! DZIAŁ “PROBLRMY” BYŁ I JEST JAK NAJBARDZIEJ ODPOWIEDNI!! :?

Złączono Posta : 22.09.2005 (Czw) 22:37

Pomoże ktoś??

Złączono Posta : 22.09.2005 (Czw) 22:37

??