Nie można dokończyć formatu pendriva

Witam, mam następujący problem, otóż mam pendriwa 16GB ale:

  1. pojemność faktyczna jest ok 2GB - większe pliki nie wchodzą, pojawia się komunikat, że dysk jest pełny;

  2. jak chcę go sformatować w ntfs to pojawia się komunikat, że system windows nie może zakończyć formatowania dysku.

  3. Jeśli wchodzę Mój komputer/właściwości dysku/ pojawia się pojemność 15,8 GB. Co mogę z tym zrobić, żeby chodził normalnie?

Nie wiem co bylo wcześniej, bo to pendrive kolegi, ale dziwi mnie to, że w mój komputer pokazuje 15,8GB!

Ja to rozumiem, ale da się ustawić na strukturę plików NTFS ale nie może dokończyć formatowania :?

System plików Fat posiada ograniczenie do 2GB na partycję. Spróbuj sformatować go na Fat32 lub NTFS ale pod konsolą. Acha system Fat32 posiada ograniczenia do 4GB na plik. Jak nie da rady z konsoli to odpal partition magic z dyskietki. Możesz też użyć narzędzia HPFormat.

Zrobilem format w Fat32 i kopiuję 3 plik ważący 2GB i jak do tej pory idzie… zobaczymy co dalej… a jak zrobić format na NTFS spod konsoli ???

Załadowałem 9 plików po 1,74GB każdy, czyli mozna na niego wgrać prawie 16GB ale nie mogę go sformatować w NTFS, żeby zdjąć ograniczenia.

Jak ktoś wie jak to zrobić albo miał coś podobnego to prośba o instrukcje ![-o<