Nie można nawiązać stabilnego połączenia z siecią WI-FI

Witam,

 

Nie mogę połączyć się z domową siecią WI-FI mimo, że wszystkie inne urządzenia (dwa laptopy i dwa samrtfony) łączą się z nią bez problemu. Posiadam tablet ASUS ME70CX i moje urządzenie jest jedynym urządzeniem z systeme Android.

 

Problem wygląda tak, że co prawda dochodzi do połączenia z siecią, ale nie ma Internetu - nie mogę wyświetlać stron, łączyć się ze Sklepem Play itp., wcześniej łączyłem się z inną siecią WI-FI i takiego problemu nie było. Po podłączeniu tabletu do hotspotu osobistego z Iphone’a również wszystko działa dobrze.

 

Nie pomogło przywrócenie ustawień fabrycznych oraz reset routera. Sprawa jest na tyle dziwna, że czasami po włączeniu i wyłączeniu połączenia z wi-fi przez kilka sekund można przeglądać strony www.

 

Model routera: TP-LINK TD-W8951ND

 

Proszę o pomoc!

Próbowałeś wyłączyć i włączyć wifi w routerze. Sam posiadam dwa memo i zdarzają się problemy z połączeniem, rozwiązuje to włąśnie w ten sposób.

Możesz spróbować ustawić na sztywno MAC Adres tabletu w routerze. Taką historię miałem także z Asusem tylko, że starszym i pomogło.

Metodą prób i błędów sam rozwiązałem ten problem :slight_smile: w ustawieniach WI-FI zmieniłem IP na ‘Statyczne’, zmieniłem ostatnią liczbę Adresu IP i teraz wszystko działa jak należy. Temat do zamknięcia.