Nie można odnaleść klastrów

(Malestc) #1

No wiec miałem problemy z uTorrentem... przetestowałem dysk programem Disk Checker i tam wyswietliło mi ponad 15 000 błedów... "niemożna odnaleść danego klastra" i moje pytanie jest taki... czy mozna cos z tym zrobic? jakos to naprawic? moze jakims programem? Bo dysk ma juz ładne pare lat i niejest na gwarancji...

(system) #2

wklej zawartość zakładki HEALTH z programu HDTUNE.

(Malestc) #3

beztytuudg5.jpg

EDIT:

dodam jeszcze ze dysk jest o pojemnosci 40GB... kiedys mialem zrobione partycje które łącznie miały ~33GB i niebyło problemów... zrobiłem je odnowa i lipa ;/ na sreenie widac jakby dysk miał 33GB

(system) #4

spróbuj wymienić taśmę IDE, podłącz dysk do innego kanału IDE, w Konsoli MS DOS wpisz

chkdsk /f

i kliknij tak gdy zapyta czy dokonać skanowania przy ponownym uruchomieniu komputera (systemu).

(Malestc) #5

podłączylem dysk pod tasme od DVD... na innym kanale i...

beztytuukd9.jpg

"skanowanie" tez zrobione

(system) #6

to teraz usuń pliki torrent i załaduj je ponownie do uTorrenta (nie kasuj danych same pliki).

ale SMART rejestruje błędy transmisji ultraDMA CRC. może kontroler szwankuje...

(Malestc) #7

no i dalej lipa. po chwili wyswietla mi cos takiego

xxx ;p

i sciąganie staje

przed tym co mi napisałes było cos takiego:

xxx :wink:

(system) #8

wykasuj te zdjęcia bo dostaniesz ostrzeżenie albo ci konto zablokuje ADMINA :smiley: wykasuj plik torrent i zacznij go ściągać jeszcze raz nie ma rady, przeskanuj jeszcze antywirusem nod32 online albo mks online.

(system) #9

(Malestc) #10

usunięte ;] to nic nie daja ze chce teraz sciagac jeszcze raz... kiedys widziałem jakis program chyba który jakos naprawiał uszkodzone klastry czy cos takiego... niewiesz moze co to za program?

(system) #11

hdd regenerator.