Nie można odnaleść klastrów

No wiec miałem problemy z uTorrentem… przetestowałem dysk programem Disk Checker i tam wyswietliło mi ponad 15 000 błedów… “niemożna odnaleść danego klastra” i moje pytanie jest taki… czy mozna cos z tym zrobic? jakos to naprawic? moze jakims programem? Bo dysk ma juz ładne pare lat i niejest na gwarancji…

wklej zawartość zakładki HEALTH z programu HDTUNE.

beztytuudg5.jpg

EDIT:

dodam jeszcze ze dysk jest o pojemnosci 40GB… kiedys mialem zrobione partycje które łącznie miały ~33GB i niebyło problemów… zrobiłem je odnowa i lipa ;/ na sreenie widac jakby dysk miał 33GB

spróbuj wymienić taśmę IDE, podłącz dysk do innego kanału IDE, w Konsoli MS DOS wpisz

chkdsk /f

i kliknij tak gdy zapyta czy dokonać skanowania przy ponownym uruchomieniu komputera (systemu).

podłączylem dysk pod tasme od DVD… na innym kanale i…

beztytuukd9.jpg

“skanowanie” tez zrobione

to teraz usuń pliki torrent i załaduj je ponownie do uTorrenta (nie kasuj danych same pliki).

ale SMART rejestruje błędy transmisji ultraDMA CRC. może kontroler szwankuje…

no i dalej lipa. po chwili wyswietla mi cos takiego

xxx ;p

i sciąganie staje

przed tym co mi napisałes było cos takiego:

xxx :wink:

wykasuj te zdjęcia bo dostaniesz ostrzeżenie albo ci konto zablokuje ADMINA :smiley: wykasuj plik torrent i zacznij go ściągać jeszcze raz nie ma rady, przeskanuj jeszcze antywirusem nod32 online albo mks online.

usunięte ;] to nic nie daja ze chce teraz sciagac jeszcze raz… kiedys widziałem jakis program chyba który jakos naprawiał uszkodzone klastry czy cos takiego… niewiesz moze co to za program?

hdd regenerator.