"Nie można odnaleźć okr. pliku" - problem ze sterownikami


(Max Graczyk) #1

Dwa miesiące temu kupiłem dysk SSD i zainstalowałem go w komputerze, usuwając tymczasowo starego twardziela. Na tym dysku postawiłem nowego Windowsa Server 2012 (brzmi dziwnie, ale to jedyny używalny system na podstawowym DreamSparku). Przez całe wakacje korzystałem z internetu z kabla i nie było żadnych problemów. Kłopoty zaczęły się dopiero po przeniesieniu komputera w nowe miejsce, gdzie jedyną formą korzystania z internetu jest Wi-Fi...

Mam konkretnie odbiornik TP-LINK WN-721N, który pod Windows Server 2008 R2 (Windows 7 serwerowy) działał bez problemu, lecz niestety, mam teraz ogromne problemy z instalacją sterowników na nowym systemie. Konkretnie przy próbie instalacji Windows wyrzuca błąd "Nie można odnaleźć określonego pliku" i przerywa instalację. Sprzęt się pojawia w menedżerze urządzeń, lecz z wykrzyknikiem i informacją o błędzie (kod 19).

Myślałem, że problem dotyczy brakującego pliku. Po sprawdzeniu 3 wersji sterowników pobranych na 2 urządzeniach wykluczyłem tę możliwość - instalacja również kończy się fiaskiem (ten sam błąd). Próbowałem także grzebać w rejestrze zgodnie ze znalezionymi wskazówkami (UpperFilters i LowerFilters, wartość Config itp.), lecz też bez powodzenia. Instalacja sterowników do chipsetu RÓWNIEŻ nie pomaga - to samo.

I teraz brakuje mi pomysłów, co z tym fantem zrobić. Bez działającego odbiornika Wi-Fi za wiele nie zdziałam na kompie, który jest mi dość potrzebny, zwłaszcza do szkoły. W związku z tym bardzo prosiłbym o pomoc, gdyż wyczerpuje mi się już cierpliwość, a jedyną możliwością korzystania z internetu jest obecnie tethering na tablecie, który działa niestabilnie :confused:

Poniżej najpotrzebniejsza konfiguracja:

Odbiornik: TP-LINK WN-721N (chip Atheros AR9285)

Płyta główna: Gigabyte GA-G31M-ES2C v1