Nie można odnaleźć określonego modułu

Jakiś czas temu miałem jakiegoś wirusa gdzie mi cały czas wyskakiwał komunikat ‘‘oczyszczaczkomputerza’’.Laptopa chroniłem Avastem,ale zawiódł mnie nie raz więc zmieniłem na avg.Zeskanowałem nim laptopa i od tamtego czasu pokazuje mi się komunikat: RUNDLL Wystąpił błąd podczas ładowania C:\WINDOWS\system32\pwqigpne.dll Nie można odnaleźć określonego modułu.

W tych sprawach jestem zielony :frowning: i bardzo bym był wdzięczny jak ktoś by mi pomógł się pozbyć tego komunikatu. :smiley:

AVG również prędzej, czy później Cię zaiwdzie. Zainstaluj AVIRA AntiVir Personal Editoin Classic.

Problem wspomnianego pliku możesz rozwiązać wyszukując go w Rrejestrze Windows (przeszukujesz cały Rrejestr),

a po odnalezieniu wpisu usuwasz zawierający go klusz, (chyba, że klucz zawira również inne, wówczas usuń tylko wspis z tym plikiem).

Wpis zawierający ścieżkę do tego pliku to pozostałość po infekcji.

''Problem wspomnianego pliku możesz rozwiązać wyszukują go w Rejestrze Windows (przeszukujesz cały Rejestr),

a po odnalezieniu wpisu usuwasz zawierający go klusz’’

tylko jak mam tego dokonać ?..jak pisałem wcześniej,jestem zielony…musiał byś mi napisać krok po kroku jak mam tego dokonać…

Znalazłem ten ‘‘moduł’’ pwqigpne.dll ,siedzi w antywirusie chyba w kwarantannie ,bo jest zaznaczony jako wirus.Próbowałem go stamtąd wyciągnąć ale po uruchomieniu na nowo systemu pisze mi że brak dostępu do tego modułu,a po chwili anty wir z powrotem pakuje go chyba do tej kwarantanny(program jest po angielsku i nie bardzo go rozumiem).

Proszę zmienić temat postu na konkretny, opcja edytuj i popraw.JNJN