Nie można odtworzyć filmów w podstawowych formatach na komp


(Mpmieta69) #1

Witam, mam problem z odtwarzaniem filmów na swoim kompie może ktoś poradzi co mam zrobić. Zainstalowany mam system Windows XP Home ed. z poprawką sp.3, przy próbie odtwarzania filmów dvd i innych w programie AllPlayer /wgrane najnowsze kodeki ze strony twórcy programu/ odtwarzany jest tylko dzwięk przy czarnym ekranie , próbowałam otworzyć filmy na WMP i PowerDVD i to samo a wcześniej tzn. 2 m-ce temu wszystko chodziło w porządku. Jakby trzeba było jakiś dodatkowych informacji to niezwłocznie podam, prosiłabym o bardzo przystępne wyjaśnienie :slight_smile:

Starałam się wyjaśnić że mam problem z odtworzeniem filmów we wszystkich podstawowych formatach bez względu na to czy jest to na odtwarzaczu AllPlayer , WMP , PowerDVD , BestPlayer czy Media Player Classic na wszystkich podczas odtwarzania słychać dzwięk a nie ma obrazu jest czarny ekran. Gdyby była to tylko sprawa kodeków to dawno bym sobie poradziła ale jest to coś innego i nie wiem co , próbowałam odtwarzać na DVDROM i na nagrywarce DVD z tym samym skutkiem, zaznaczam że jeszcze dwa m-ce temu wszystko grało i mogłam cieszyć się z oglądania ciekawych filmów na kompie :frowning:


(Frog) #2

69basia , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Henio Mazurek) #3

Te kodeki powinny wystarczyć

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... 5+Standard

lub

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... 4.7.5+Full


(Mpmieta69) #4

próbowałam efekt jest ten sam nic nie pomaga :frowning:


(Hirszq) #5

coś wiesz o formacie filmów? może koedki po h264 pomogą.. zapodam to co zawsze wgrywam i dają radę na wszystkim .łap http://www.free-codecs.com/download/Haa ... litter.htm , http://cccp-project.net/ - tzn gdy juz nic innego nie szlo to to szlo^^i może tez spróbuj odtworzy.ć media player classic'iem.


(Mpmieta69) #6

jak w głównym temacie napisałam 2 m-ce temu wszystko grało i nie było sprawy a teraz nie wiem w czym tkwi problem może poprawka sp.3 ale nie znam się na tym

-- Dodane 03.04.2009 (Pt) 23:20 --

Media Player Classic z nowymi kodekami próbowałam wcześniej, zawsze przy wszystkich próbach na różnych odtwarzaczach jest ten sam efekt jest dzwięk nie ma obrazu


(Henio Mazurek) #7

Spróbuj tym, program ma własny silnik odtwarzania

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... +Build+990

Co to za format chcesz odtworzyć?

Jeśli jest za dużo kodeków to też nie zdrowo. Usuń wszystkie i wgraj jeden pakiet, ja polecam k-lite, ale oczywiście Twój wybór.


(Sebos99) #8

Zainstaluj K-lite mega codec pack (mają już w sobie real alternative, podane wyżej były troszkę uboższe), a film spróbuj odtworzyć Best Playerem.


(Agatonster) #9

69basia ,

Dlaczego ignorujesz zalecenia moderacyjne ? :?

Jesteś nową użytkowniczką forum, stąd może nie masz świadomości, że ignorowanie zaleceń moderacyjnych skutkuje usunięciem tematu do Kosza.

Zgodnie z zaleceniem - popraw tytuł na konkretny, mówiący o problemie.

Więcej uwag nie będzie.


(Mpmieta69) #10

Usunęłam wszystkie kodeki i programy do odtwarzania zostawiając tylko jeden AllPlayer z najnowszymi kodekami i ciągle występuje ten sam problem nic nie pomaga, może to sprawa ustawień w rejestrze, może doszło do zmian podczas instalacji jakiegoś innego programu lub poprawki sp3 do windowsa xp ale na tym się nie znam ...


(Henio Mazurek) #11

Przeinstaluj sterowniki do karty graficznej. Odinstaluj obecne. Przeczyść rejestr np CCleaner'em i wgraj je od nowa, niekoniecznie te najnowsze.


(koleś git) #12

kodeki z all playera,

tydzień temu je zainstalowałem i wszystko mi pochrzaniły, po zainstalowaniu ich nie mogłem odtwarzać plików mov, cały dzień kombinowałem jak zainstalowałem jedne to nie działały drugie itd. na szczęście teraz jakoś działa, ale przedtem miałem qiuick time i jakieś systemowe kodeki, a teraz muszę mieć qiuick time qiuick time alternative, k-lite codec pack i ace mega codecs pack (w tym tylko kodeki wmv bo nawet tego nie mogłem odtworzyć, w windows media player też) i po tym wszystkim mam 1GB mniej na dysku niż miałem, no i zapłaciłem 4 zł za live update all playera


(Mpmieta69) #13

dzięki za poradę zrobiłam jak napisałeś i poskutkowało, chociaż filmy automatycznie otwierające się w AllPlayerze dalej otwierają się z błędem tzn. bez obrazu ale sterując ręcznie wybierając napęd PPM i następnie funkcję z menu otwórz za pomocą AllPlayer mogę wreszcie coś pooglądać, dzięki :slight_smile:


(Henio Mazurek) #14

Spróbuj jeszcze odinstalować Allplayer i jego kodeki, przeczyścić rejestr, zainstalować go ale nie pobierać jego kodeków a np klite codeck pack.