Nie można otworzyć Firefoxa

Witam, nowy laptop acer z systemem windows 8.1 po aktualizacjach nie mogę na nim uruchomić przeglądarki firefox, w menadżerze zadań procesy uruchomione, w ustawieniach laptopa ustawiam jako domyślna i nic, zaktualizowałem system do windows 10 i to samo, nie wiem co robić gdzie szukać przyczyny a zależ mi na tej przeglądarce, proszę o jakąkolwiek poradę pomoc i z góry dziękuję, dodam że explorer na 8.1 działa bez problemu, edge na 10 też.

Ruszyła wersja beta firefox 46

Może być problem z adfenderem. Jeśli masz adblocka w FF, to za chiny nie uruchomisz FF, gdy uruchomiony adfender. Może być taki konflikt z innymi aplikacjami do blokowania reklam.

Zamknij procesy Firefoxa w menadżerze zadań. Powinien być jeden. Może być błąd container.exe, czy procesu maintenance service. Ale maintenance service można odinstalować normalnie. Najwyżej czasem poszukasz sobie aktualizacji Firefoxa, a aktualizer nie będzie mulił. Potem po uruchomieniu FF w zaawansowanych opcjach aktualizacje, zaznaczysz, - nie sprawdzaj dostępności aktualizacji i odznaczysz aktualizowanie wyszukiwarki.

Sprawdź ikonę, z której uruchamiasz FF. W folderze, gdzie zainstalowany Firefox, spróbuj uruchomić przeglądarkę z pliku firefox.exe.

W ccleaner, narzędzia, przeglądaj dodatki zakładka Firefox - możesz po kolei wyłączać wszystkie dodatki i rozszerzenia. Może tu pies pogrzebany. Potem włączając pojedynczo dojdziesz do tego, po włączeniu którego przestanie się przeglądarka włączać. Znajdziesz winowajcę.

Ccleaner przydaje się, nawet, gdy nie ma się zamiaru czyścić systemu.

 

 

Dzięki za zainteresowanie, ale pierwszą czynność jaką robię na nowym laptopie to aktualizacja,  instalacja firefoxa i ccleanera, przeglądarka czysta bez dodatków dopiero potem konfiguracja z kopii, próba włączania z każdej możliwej ikony nic nie dawała, zamykałem procesy, jedynie może blokować jakaś aplikacja od Acera jest ich tu trochę nawalone, tylko co zainstalowałem wersję beta i chodzi bez problemu,