Nie można otworzyć partycji, nie można nic ściągnąć

Dziś miałem infekcję wirusa Trojan gamethief magania.aide, udało mi się go usunąć za pomocą spyware terminatora… ale niestety nastąpiły pewne komplikacje, a mianowicie, próbując otworzyć którąś z partycji czy C(główna) czy D wyświetla mi się okno z wyborem programu za pomocą którego mam otworzyć plik. Niby proste gdyż w internecie znalazłem już metody naprawy tego problemu. Lecz tu wystąpił drugi problem. Z początku nie przykładałem dużej uwagi do bezpieczeństwa komputera, jak widać się myliłem, posiadam tylko Spyware terminatora, ale on już nic nie wykrywa, z ostatniego skanowania usunąłem pozostałości wirusa co w niczym nie pomogło. Chciałem ściągnąć najlepszy (jak wyczytałem) darmowy antywirus Avirę, ale niestety wciskając zapisz plik w firefoxie wyświetla się okno ze ściąganiem plików i z anulowanym ściąganiem. Gdy próbuję ściągnąć jeszcze raz (wciskam ponów) udaje się jednak plik się nie ściąga, nie pojawia się w miejscu które wybrałem. Nie posiadam nawet combofixa więc myślę że mój przypadek może być krytyczny ale nie chcę robić formata :/. Pozdrawiam i proszę o pomoc.

___EDIT____

Przy okazji prosiłbym o radę w sprawie zabezpieczenia komputera, po naprawie jakie programy najlepiej ściągnąć, oprócz Aviry.

Zacznij od przeskanowania systemu Dr Web CureIt! -( pamiętaj aby wykonać pełne skanowanie systemu ) - albo możesz umieścić log z OTL i poprosić o jego przejrzenie…co do zestawu zabezpieczajacego polecam COMODO INTERNET SECURITY - możesz pozostać przy AVIRZE a zainstalować tylko COMODO FIREWALL - jedną z najlepszych zapór spośród programów zarówno płatnych jak i darmowych…

P.S - Avira AntiVir Personal to bardzo dobry programik antywirusowy ( pomimo tego ,że jest darmowy ) ,zresztą temat stary jak świat… poczytaj sobietutaj więcej na ten temat.

o to chodzi że nie mogę nic ściągnąć z internetu jak już napisałem wyżej

Czy nie masz na kompie innej przeglądarki ? np. Internet Explorera który jest standardową przeglądarką w Windows XP lub 7

Przed chwilą zrobiłem przywracanie systemu, i się udało, wszystko działa poprawnie, zaraz zabiorę się za porządne zabezpieczenie komputera, dziękuję Ci za bardzo szybką pomoc :slight_smile: pozdrawiam.