Nie można pobrać i zainstalowac automatycznych aktualizacji


(Sztychu) #1

Od dłuższego czasu mam problem z aktualizacjami. Gdy włączę aktualizacje automatyczne lub ręczne to za każdym razem gdy komputer się wyłącza wyświetla się napis trwa konfigurowanie systemu nie wyłączaj komputera i to może tak świecić cały rok i trzeba odłączyć komputer od prądu. Myślałem że to wina jakiś aktualizacji które nie pobrały się do końca, w trybie awaryjnym usunąłem wszystkie aktualizacje które nie pobrały się do końca (pisało przy nich w zakładce instalacja niepowodzenie). Ale problem nadal występował. Problem znikł gdy wyłączyłem Windows update w usługach ale to nierozwiązanie, przecież trzeba aktualizować system. Ma ktoś jakieś pomysły co mogę zrobić aby normalnie aktualizować system przez Windows Update ?

Mój system to oryginalny Windows 7 Home Premium


(Semtex) #2

A czy w głównym oknie WU wiszą jakieś aktualizacje do zainstalowania? Jak tak to jakie, podaj proszę numery!?


(Sztychu) #3

Teraz nie chce znaleźć żadnych aktualizacji, ciągle jest okno trwa wyszukiwanie aktualizaji.

Daje historię aktualizacji może to coś pomoże

20441048.th.jpg

27465519.th.jpg

54147659.th.jpg

13262320.th.jpg


(Semtex) #4

Jak długo to trwa, czasem trzeba sporo poczekać, może u Ciebie dochodzić do sytuacji, w której WU pobiera jakąś łatę, Ty robisz restart lub wyłączasz sprzęt i system się trochę "zapętla", na początek proponuję poczekać i sprawdzić czy system faktycznie pobierze jakieś łatki czy sypnie błędem, jeżeli dojdzie do drugiej możliwości to dostaniemy jakieś odpowiedzi w postaci kodu błędu .

Jeżeli nie pomoże to pomyślimy o bardziej radykalnym kroku czyli resecie WU.


(Agatonster) #5

sztychu ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Sztychu) #6

po 2h wyszukiwania znalazł mi to:

Ważne aktualizacje:

wazne.th.jpg

Opcjonalne aktualizacje:

opcjonalne.th.jpg


(Semtex) #7

Wybacz tak późną reakcję (miałem ważniejsze zajęcia), czy zaktualizowałeś system po tym wyszukiwaniu, czy problem nadal występuje, radzę unikać aktualizowania podczas wyłączania systemu, lepszym wyjściem aktualizacja w czasie normalnej pracy i wykonanie "ręcznego" restartu o ile jest wymagany. Mniejsze ryzyko wystąpienia "pętli aktualizacyjnej" (bardzo nieprzyjemny problem) :slight_smile: .


(Sztychu) #8

Włączyłem pobierania wszystkich aktualizacji wczoraj około godziny 14. W tej chwili jest 99%

-- Dodane 31.05.2010 (Pn) 21:18 --

ciągle jest 99%

-- Dodane 01.06.2010 (Wt) 21:51 --

problem rozwiązany