Nie można podłączyć Routera z Xboxem

Witam,

Kupiłem ostatnio nowy router(stary się spalił po burzy) firmy TP-Link TD-W8961ND. Internet na kompie chodzi normalnie jak chcę podłączyć konsole (po przez kabel) to w ogóle mi nie wykrywa internetu w konsoli. W necie wyszukałem ,że podobno trzeba otworzyć port pod konsole .Może to być ta przyczyna? Jeśli tak to mógłby mi ktoś pomóc w tym bo nie mogę tego rozgryźć.Na stronie TP-Link piszę ,żeby wejść w ustawienia (po przez wyszukiwarkę) i tam znaleźć zakładkę “Forwarding->Virtual Servers” (Forwarding->Virtual Servers) ale ja takiej zakładki nie mam. Mógłby mi ktoś w tym pomóc ?

pozdrawiam

może być?

Możesz zrobić dwie rzeczy:

a) Włączyć na routerze UPnP [dwa kliknięcia i restart]

b) Przypisać konsoli stałe IP i wpisać ją do DMZ [linijka tekstu dwa kliknięcia oraz restart]

c) Przypisać IP i przekierować porty.

Polecam wykonać punkt a), albo b), a już szukam instrukcji twojego routera.

@EDIT

a) Zakładka Access Management -> UPnP -> Zaznaczasz obie opcje na Activated. Zresetuj router i przeprowadź test połączenia.

b) Interface Setup -> LAN -> DHCP Table

Widzisz starting IP Adress. Wybierasz sobie adres z tego zakresu czyli jeżeli twoim jest 192.168.1.1 to wybierasz np 192.168.1.7. Wybierasz ten adres w tabelce i wpisujesz MAC konsoli. [znajdziesz w opcjach konsoli] Zapisujesz. Wchodzisz “Advenced Setup” -> NAT -> DMZ

Wpisujesz IP konsoli. Reset routera i próba połączenia.

W pierwszej opcji mam obydwa “Activated”

W drugiej nie mogę nawet spisać MAC konsoli bo nie chcą się włączyć ustawienia sieci w konsoli(piszę żeby sprawdzić połączenie konsoli z kablem i routerem).Kabel jest ciągle wpięty i nie mogę nić sprawdzić. Jest taka opcja ,że karta sieciowa się spaliła w konsoli jak się spalił router?

Może nie musi. Adres MAC powinieneś znaleźć z tyłu konsoli jeżeli to Xbox 360. Dodatkowo MAC znajdziesz przy próbie ręcznej konfiguracji, a nie automatycznej.

Napisz co masz na myśli pod pojęciem nie wykrywa internetu, urządzenie nie wykrywa internetu, ono może co najwyżej nie mieć z nim połączenia. Konsola uzyskuje od routera adres IP? Jeśli tak, to sprawdź czy konsola zna adres bramy domyślnej oraz DNSy.

Porty przekierowujesz, gdy chcesz świadczyć jakąś usługę poza siecią lokalną, a wątpię, aby twoja konsola robiła normalnie za serwer, powinna łączyć się z siecią w taki sam sposób jak inne urządzenia końcowe.

Pozdrawiam!

Jednak to nie jest problem routera,spaliła się karta sieciowa w konsoli, mam inną konsole w wszystko działa jest połączenie z routerem.

orientuje się ktoś czy karta sieciowa w Xboxie jest skonfigurowana z płytą główna i czy można ją wymienić?

Myślę, że o to warto zapytać w dziale Hardware, sterowniki.