Nie można połączyć się z siecią wifi

(Marcinkozikowski15) #1

Witam!!

Posiadam laptopa NTT Corrino 617SU. Po włączeniu wifi znajduje mi sieć do której znam hasło, jest to się ogólnodostępna (w akademiku) niestety po około minucie łączenia wyskakuje komunikat o Ograniczeniu lub braku łączności... Obecnie posiadanym systemem jest Windows 7, ale próbowałem również na Windows XP SP3 z takim samym skutkiem. Próbowałem również na innych kartach sieciowych. Zastanawiające jest również to, że mój telefon HTC Dream również nie chce się połączyć z tą siecią, natomiast telefon kumpla Nokia N97mini łączy się bez problemu tak jak i jego laptop. Na pewno nie jest to wina zasięgu bo próbowałem się połączyć niedaleko routera. Proszę o pomoc ..

(Piosk7) #2

Wręcz nieprawdopodobna sytuacja, chyba jakaś klątwa na Tobie ciąży ;p Robiłeś tyle prób róznymi kartami, telefonami, laptopem i nigdy Ci nie działa? W tym wypadku są trzy możliwe powody:

• masz niepoprawne hasło

• nie znasz dodatkowej konfiguracji karty sieciowej, jakiej trzeba dokonać przed połączeniem (konfiguracja adresów IP)

• router korzysta z filtrów MAC lub ze statycznego DHCP

Najbardziej prawdopodobna wydaje mi się opcja druga. Sprawdź, czy Twój kumpel uzywa takiego samego hasła. Jeśli tak, to wejdź na jego kompa i sprawdź konfigurację karty sieciowej (kliknij ikonkę stanu sieci bezprzewodowej -> właściowości -> na liście "protokól internetowy" i przycisk właściwości - powinno tam być zanaczone przy "uzyskaj adres IP automatycznie" i "uzyskaj adres serwera DNS automatycznie").

Pozdrawiam.

(Draco292) #3

Jeśli Twój kolega ma jakiś IP wpisany to znaczy że router NIE ma uruchomionej usługi dhcp. i musisz adres IP przepisac do swojego laptopa zmieniając końcówkę adresu IP , bramę przepisać oraz maskę podsieci i DNS. ;p . . .

(Woytasmi) #4

Podstawa:

1. Kto nadaje sygnał ?

2. Jeśli Akademik znajdź admina,

3. Jeśli ktoś inny zamiast się głowić znajdź go, i poproś o dane, które umożliwią dostęp.

Internet to nie wiatr, który pojawia się z niczego - intenet WiFi pochodzi z urządzenia, które daje dostęp i ktoś je konfiguruje.