Nie można sformatować dysku twardego

(Kamil077) #1

Podczas formatownia (już było 100%) pokazała się informacja, że nie można sformatować dysku gdyż wystąpił jakiś błąd. Czy znaczy to że dysk jest zepsuty?

(Fokusmick) #2

ale jaki :?

(Kamil077) #3

Nie pisało jaki błąd. Tylko, że się nie da zformatować dysku i to byłoby na tyle. A formata robiłem bo komputer mi się zawieszał za każdym razem przy włączaniu...i nie wiem czy to dysk padł czy co...

(michall36) #4

Na pewno sformatujesz dysk tym: WD Cleaner, ale stracisz wszystkie dane! z całego dysku!

Program spowoduje, że dysk bedzie jak ze sklepu.

Pisałem już o tym prgramie Poczytaj --KLIK---

(Biolmol) #5

Usuń partycje i utwórz nową, jakiś pewnie logiczny błąd danych jest. Usuwałeś Viste?

(Kamil077) #6

Partycje wsyztski pousuwałem i chciałem wyczyścic go do zera bo myslalem ze wirus jakis siedzi w nim bo sie podczas instalacji windowsa komputer zawiesza .

(Biolmol) #7

może problemem nie jest dysk a pamięć. Raz jak mi siadła kość ram to tak sie działo. jak masz dwie kości wyjmij jedna i spróbuj zainstalować system

(tom_333) #8

mialem to samo! dalem do vobisu i to byla pamiec

w twoim przypadku to na 99% pamiec

(fiłek) #9

To jest logiczne przy formacie ... :?

btw

Może masz uszkodzoną płyte wina..?

(michall36) #10

Stary walnąłeś jak łysy grzywką o parapet :confused:

format z windowsa /lub dosa polega na tym, że możesz sformatować jedną partycję, a jak już pisałem:

Czyli straci dane z całego dysku a nie z jednej partycji :stuck_out_tongue:

Więc może jak nie korzystałeś z tego programu to nie pleć głupot i nie poprawiaj innych skoro nie wiesz na 100%

Złączono Posta : 05.12.2007 (Sro) 12:17

a co to ma do formatowania?

do tego nie trzeba,żadnej płyty Windowsa.

(Kamil077) #11

Płytka wina powinna byc ok. Jutro będę mial od kolegi pożyczone ramy to sprawdzę czy w tym kwi problem. Bo MemTesta nie da się uruchomić. I jeszcze Linuxem sprawdzę pozostały sprzęt.

(Tmarkisz) #12

ja tam się nie bardzo znam ale mam inny troche problem bo XP przy instalacji nie widzi całego 400 GB dysku tylko 131 GB

przy podziale na partycje widzi całość i da sie dzielić a po instalacji niewidać

(Biolmol) #13

Jaką masz płytę stara jakaś? bios zaktualizuj.

(Tmarkisz) #14

dzienki dałem w końcu rade