Nie mozna sformatowac karty pamieci

Witam

Posiadam Sonyericssona w810i dokupiłem do niego karte pamięci 4gb , a ta która przychodzi w zestawie “1gb” chciałbym używać jako przenośny dysk danych np. zdjęcia :mrgreen: .

Problem w tym że jak wkładam katre pamięci do czytnika który mam w drukarce nie moge dokonać żadnej operacji na karcie oprócz odczytu. dostaje komunikat że dysk jest chroniony przed zapisem :-x .

Na telefonie formatuje sie bez problemu , nie moge jednak usunac tych katalogów które tworzy telefon.

Jak wylączyć tą ochrone przed zapisem ??

Skożystam z tematu aby zadać drugie pytanie :stuck_out_tongue:

A mianowicie vista przeważnie nie widzi mojego telefonu , jak go podłącze to pisze że nie może rozpoznać urzadzenia usb , w menagerze urzadzen wykrywa sony ericcsona ale wygląda na to że nie wykrywa wszystkiego bo telefon jest nie widoczny.

Próbowalem juz odinstalowywać sterowniki i instalowac najnowsze ,ale po odłączeniu telefonu i kilku dniach przerwy sytuacja sie powtarza :evil:

Jeśli karta ma przełącznik ochrony zapisu może on być przełączany w czasie wkładania do czytnika. Kup zwykły czytnik kart bo ten w drukarce może nie mieć opcji formatowania lub nie dla tego typu pamięci (zobacz w manualu). A co do visty odp. brzmi - bo to vista…

Dotyczy komunikacji VISTA > S.E. na stronie http://www.sonyericsson.com/support jest do pobrania najnowsze oprogramowanie do SonyEricsson - PC Suite 2.10.38 (for Windows Vista/ XP) oraz sterowniki i instrukcja instalacji

Kiler_PL na Forum używamy polskich znaków w pisowni. Proszę poprawić wiadomość, używając opcji Zmień

Najpierw ortografia a teraz jeszcze polskie znaki :evil: . Bez obrazy Boczi ale musisz zrozumieć że nie każdy pisze i mowi dobrze po polsku. Ja naprzykład napisze cos po polsku raz na ruski rok :smiley: a rozmawiac to juz prawie wcale i naprawde już zapominam jak sie pisze np. Nawet nie pamietam gdzie sie pisze “ę” a gdzie sie pisze “e” i to nie ze złośliwosci tylko to jest sila wyższa , wiadomo ze jak sie nie uzywa jakiegos jezyka to sie zapomina :oops: .

Przecież nie bede pisał posta pol godziny szukajac polskich znaczków i poprawiajac bledy. Postaram sie poprawic ale niczego nie obiecuje :stuck_out_tongue: OK tyle sory za offtopa :stuck_out_tongue:

Powracajac do tematu :

Czytnik w mojej drukarce powinien odczytywać i zapisywać dane na karcie a wiec mysle ze to jest jakieś zabezpieczenie softem sony ericssona, karta nie ma przełącznika ochrony przed zapisem.

Yendra$ to oprogramowanie które podałeś używam już od dłuższego czasu ale tak jak opisałem czasami widzi telefon czasami nie.