Nie można się połączyć z modemem

Witam, znajomy posiada modem w Orange, niestety nie mogę się połączyć z nim na laptopie. Na swoim telefonie się łączę normalnie, znajomy na telefonie i laptopie też łączy się bez problemów. Problem pojawił się z tydzień temu, gdy jeszcze miałem system 8.1, wyczytałem, że jest to normalny i częsty problem, więc zmieniłem system z powrotem na 7(która był oryginalnie z laptopem). Problem jest dziwny, ponieważ w domu laptop łączy się normalnie z routerem, tylko nie mogę się połączyć z modemem. Sterowniki są w porządku. Myślę, że karty sieciowe wystarczą Wam, ale jeśli potrzebne będą parametry komputera, lub coś innego, to podajcie co potrzebne a zaktualizuję post.

 

http://i57.tinypic.com/2ev7zmv.jpg

Może zacznijmy od tego o jaki modem Ci chodzi?

Niestety nie mam pojęcia jaki to rodzaj, a znajomy wyszedł. Lecz umieszczę zdjęcie ów modemu.

http://oi57.tinypic.com/2akn1oi.jpg

 

Znalazłem na stronie Orange, że modem nazywa się

ZTE MF63

 

Modem jest szyfrowany wpa/wpa2 psk, ma to jakiś wpływ na to?

Zauważyłem, że siec w domu z która laptop się połączył jest zabezpieczony WEP, może karta sieciowa ma problem z połączeniem się z zabezpieczeniami wpa2 psk? To mój taki luźny pomysł, nie znam się za bardzo na tym

Ten ZTE to nie modem tylko router. Możecie zresetować ten router do ustawień fabrycznych?

Musiałaby to być jakaś stara karta, która działałaby tylko z WEP. Jeśli wcześniej próbowaliście się łaczyć, usuńcie profil, być może jest zapisane jakieś stare hasło i router je odrzuca.

Dzisiaj na nowym telefonie połączyłem się normalnie z routerem używając tego samego hasła, które “nie działa” na laptopie. Dziwne, zwłaszcza, że karta łączyła się wcześniej. Reset może być dobry pomysłem, lecz na chwilę obecną jest chyba niewykonalny, ponieważ znajomy od tego routera nie pamięta pinu, więc po resecie możemy wgl nie mieć internetu.

Skoro jest połączenie z routerem, zaloguj się i zobacz czy nie ma włączonej filtrcji MAC. Usuń profil sieciowy na komputerze, który ma problem i skonfiguruj sieć na nowo.

Niestety znajomy nie pamięta hasła… Co niestety komplikuje strasznie sprawę, bo z routerem nie można zrobić nic… Już biorę się za zrobienie nowego profilu sieciowego, lecz mógłbyś mi poradzić w co mam kliknąć po wybraniu “skonfiguruj połączenie lub sieć” w zakładce centrum sieci i udostępniania?

Powinien mieć resztę karty od karty mini SIM na niej powinien być PIN i PUK. Jak wyrzucił możliwe, że ma na umowie. Jeśli nie, to u operatora dostanie PUK do karty lub powinni mieć możliwość wygenerowania nowego. W najgorszym przypadku dostanie duplikat karty z nowym kodem PIN i PUK.